Nowy sezon lekkoatletów

Po w miarę udanym sezonie przełajowym lekkoatleci z Warmii i Mazur rozpoczynają w sobotę sezon letni

Mityng otwierający sezon letni zacznie się na stadionie AZS Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie o godz. 14.00 biegami płotkarskimi na 300 metrów. Ciekawie zapowiadają się też zaplanowane na 15.15 oraz 15.45 wyścigi kobiet i mężczyzn na dystansie jednego kilometra z udziałem najlepszych średniodystansowców województwa. Interesujący powinien być też konkurs skoku wzwyż (15.40), na który przyjedzie grupa iławskich skoczków. Zawody zakończą wyścigi kobiet i mężczyzn na 300 metrów.

Początek sezonu letniego to także czas, by ocenić tegoroczny przełajowy, w którym młodzi lekkoatleci z Warmii i Mazur zdobyli cztery medale. O złoto w mistrzostwach Polski juniorek postarała się Aleksandra Nowak z Truso Elbląg, zaś o brąz - Wojciech Kopeć z AZS-u UWM Olsztyn. Bardzo udany był też występ podczas ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w Białymstoku, gdzie rywalizowało ponad 400 zawodniczek i zawodników ze 150 klubów w kategorii wiekowej juniora młodszego. Sekcja AZS-u Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zajęła tam pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. W biegu na dystansie 2000 metrów srebrny medal wywalczyła Kamila Zglejc. O brąz natomiast postarał się w wyścigu na dystansie 5000 metrów Paweł Woźniak.

- Kamila jest zawodniczką wysoką i szczupłą, więc biegi przełajowe, a zwłaszcza na trasach o bardzo miękkim podłożu, zupełnie jej nie odpowiadają - mówi Zbigniew Ludwichowski, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki w Olsztynie. - Dlatego też o wywalczeniu przez nią złota nawet nie myślałem. Bardzo ambitnie pobiegł na najdłuższym z dystansów zawodów Paweł Woźniak i zdobył swój pierwszy w życiu medal mistrzostw Polski. Kolejne sukcesy jeszcze przed Pawłem. A łatwo nie ma, bo mieszka w Budrach, w okolicach Węgorzewa. Na co dzień ćwiczy z ojcem - lekarzem, byłym lekkoatletą, a na konsultacje treningowe przyjeżdża do mnie do Olsztyna.