Koszykarze Śląska wygrali z Astorią Bydgoszcz 96:80

KOSZYKÓWKA. Koszykarze Śląska pożegnali się z wrocławską publicznością. W ostatnim meczu sezonu w hali Orbita pewnie pokonali Astorię Bydgoszcz i są bliscy zajęcia piątego miejsca w lidze

Spotkanie Śląska z Astorią udowodniło, że rozgrywanie meczów o piąte miejsce jest bezsensowne. Taki wniosek można było wysnuć, obserwując grę obu zespołów. Trudno byłoby mecz przyrównać nawet do sparingu, bo w meczach towarzyskich można dostrzec przynajmniej jakieś zaangażowanie graczy. Wczoraj zawodnicy obu zespołów sprawiali wrażenie, jakby grali za karę...

Więcej jednak chciało się wrocławianom, którzy od początku spotkania dominowali na parkiecie. Do przerwy udało im się wypracować wysoką przewagę, co pozwoliło im kontrolować mecz. Wrocławianie większość punktów zdobywali po kontratakach, które umiejętnie wyprowadzał Robert Skibniewski, a najczęściej kończyli je Primoż Kobale oraz Radosław Hyży. Już w 17. minucie, po 14 punktach z rzędu wrocławskiego zespołu, gospodarze prowadzili już 47:25. W Astorii starał się w zasadzie tylko Kevin Fletcher, który zdominował grę pod obiema tablicami (24 punkty i aż 16 zbiórek). Sam jednak nie był w stanie wygrać meczu.

W drugiej połowie bydgoski środkowy mógł liczyć na większe wsparcie swoich kolegów, ale gościom udało się tylko zmniejszyć straty. Koszykarze Śląska wciąż kontrolowali mecz, prowadząc różnicą kilkunastu punktów. Przewagę pewnie utrzymali do końca.

Do wakacyjnego poziomu koszykarzy dostroili się też sędziowie, którzy raz pomylili się w sposób wręcz niewiarygodny. W pierwszej połowie po czasie wziętym przez trenera Astorii Wojciecha Krajewskiego arbitrzy kazali zaczynać akcję graczom Śląska. O tym, że popełnili błąd, zorientowali się po 10 sekundach gry...

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w piątek w Bydgoszczy. Zwycięzca dwumeczu zajmie piąte miejsce w lidze.

Deichmann Śląsk Wrocław - Astoria Bydgoszcz 96:80

Kwarty: 25:13, 28:17, 18:30, 25:20

Śląsk: Skibniewski 17 (3), Szlachtowicz 3 (1), Kiausas 2, Ignerski 22 (1), Grafs 6 oraz Kobale 17 (3), Hyży 9, Hajnsz 4, Zieliński 10, Chanas 4.

Astoria: Harrington 9 (1), Kudriawcew 6, Szczotka 3, Fletcher 24 (1), Wilangowski 14 oraz Arabas 22 (2), Gliszczyński 2, Wiekiera 0.