Prokom zwycięzcą TLB Basket

Zapadły najważniejsze rozstrzygnięcia w TLB Basket. Zwycięzcą piątej edycji rozgrywek została drużyna Prokom Software. Zwycięstwo zapewniła sobie już po dwóch meczach finałowych

W finale, w którym grano do dwóch zwycięstw, spotkały się ekipy Ergo Hestia i Prokom Software. Ta druga drużyna niespodziewanie wyeliminowała w półfinale niepokonany w sezonie zasadniczym Marion Kosmetyki. To stawiało Prokom w roli faworyta finałowego starcia. Już pierwsze spotkanie zdawało się potwierdzać te przypuszczenia, gdyż zakończyło się zwycięstwem Prokomu 48:38. Jak wskazuje wynik, mecz ten zdominowała defensywa. Drugie starcie miało zupełnie inny przebieg, a zawodnicy Hestii rozpoczęli je niezwykle zdeterminowani. Już po kilku minutach objęli prowadzenie 11:2. Prokom przebudził się pod koniec pierwszej kwarty i po rzutach Pawła Madeja oraz Bartka Jóźwiakowskiego zmniejszył straty do pięciu punktów (16:11 dla Hestii). Drugie dziesięć minut to znakomita gra Prokomu w obronie i strzelecki popis ich lidera Daniela Blumczyńskiego (10 punktów). Dzięki temu pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Prokomu 29:26. Obraz gry nie zmienił się również w trzeciej kwarcie. Konsekwentna gra w ataku i mocna obrona Prokomu sprawiły, że zawodnicy Hestii byli coraz bardziej bezradni. Po 30 minutach przegrywali już 38:49, a ich liczna grupa kibiców wyglądała na załamaną. Tymczasem w ostatniej kwarcie Hestia poderwała się jeszcze do walki. W końcówce zbliżyła się nawet na cztery punkty, ale na odrobienie strat zabrakło już czasu. Mecz zakończył się wynikiem 65:59 dla Prokomu, który tym samym po raz pierwszy w historii wywalczył tytuł mistrza TLB Basket. Najlepszymi zawodnikami zwycięskiej drużyny byli - wspomniani Blumczyński i Jóźwiakowski - a także Alan Woldan. Nadal nierozstrzygnięta jest sprawa trzeciego miejsca. Po dwóch spotkaniach Marion Kosmetyki remisuje z ARSĄ Gdynia 1:1. Decydujący mecz odbędzie się już dzisiaj. Dalsza kolejność: 5. Balticon 6. The Lock 7. C-MAP Team 8. PZU Życie.

GALA TLB

7 maja odbędzie się uroczysta gala Trójmiejskiej Ligi Biznesu, podczas której nastąpi podsumowanie sezonu. Zostaną wręczone puchary, medale i nagrody. Przewidziano zabawę przy muzyce do białego rana. Na uroczystość zaproszeni są wszyscy zawodnicy biorący udział w rozgrywkach TLB wraz z osobami towarzyszącymi. Jeśli z przyczyn niezależnych większość drużyny nie będzie mogła pojawić się na imprezie, organizatorzy proszą o wydelegowanie choćby jednego przedstawiciela, który będzie mógł wziąć udział w rozdaniu nagród. Dla każdej drużyny (nawet tej z ostatniego miejsca) przygotowano pamiątkowy dyplom oraz materiały prasowe, zdjęcia itp. Miejsce imprezy: Silver Screen Gdynia, skwer Kościuszki. Początek: godz. 19.30.