Sport w skrócie

DRUGI REMIS WOJTKA. Drugi remis w piątej rundzie 62. Indywidualnych Mistrzostw Polski mężczyzn w szachach zanotował debiutujący w imprezie 17-letni Wojciech Moranda z Żaka Kielce. Kielczanin podzielił się punktami z zajmującym szóste miejsce, ale legitymującym się najwyższym rankingiem w stawce, Robertem Kępińskim z Polonii Warszawa. Wciąż jednak Moranda zajmuje ostatnią, czternastą pozycję. Mistrzostwa w Poznaniu zakończą się 4 maja.

DWA MEDALE AKADEMIKÓW. Dwa srebrne medale wywalczyli świętokrzyscy karatecy na Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Krakowie. W wadze do 75 kg drugi był Bogusław Piskulak reprezentujący Wyższą Szkołę Technik Komputerowych i Telekomunikacji, a w kategorii powyżej 80 kg Mateusz Rutczyński z Wszechnicy Świętokrzyskiej.

MAŁECKI DRUGI WE WROCŁAWIU. Jacek Małecki ze Świtu Starachowice stawał dwa razy na podium podczas drugiej rundy Pucharu Polski w strzelectwie sportowym, która odbyła się we Wrocławiu. Młody zawodnik Świtu z wynikiem 563 punktów wygrał konkurencję pistoletu sportowego, a zdobywając 541 punktów, był także drugi w strzelaniach z pistoletu szybkostrzelnego.

TRÓJKI DLA SPORTINGU. Drużyna Sportingu zajęła pierwsze miejsce w kolejnym turnieju trójek piłkarskich, który tradycyjnie rozegrano w sali SP nr 1 na kieleckim osiedlu Bocianek. W finale biało-zieloni po trzech bramkach Dominika Stańca pokonali 3:2 AC Kielce. Na trzecich miejscach turniej zakończyli Real I Słoneczne i Siódemka. Najlepszym strzelcem rozgrywek z 15 golami został Kamil Ołturzyk z AC Kielce.

DRUGIE W BYDGOSZCZY. Ponad 150 zawodników wzięło udział w ogólnopolskim turnieju weteranów w tenisie stołowym, który odbył się w Bydgoszczy. A do finału tej imprezy w grupie 60-70 lat dotarł kielczanin Jerzy Janusz. Jest on wciąż aktywnym zawodnikiem, a w zakończonym sezonie w trzeciej lidze w barwach Polonii Białogon nie przegrał ani jednego z pojedynków.

SZEŚĆ TEAMÓW NA MISTRZOSTWA. Duet Robert Kowalski - Marcin Piwowarski był bezkonkurencyjny w finale wojewódzkim mistrzostw Polski par w brydżu sportowym. Z zawodów w Kielcach obok zwycięzców na finał centralny mistrzostw Polski par open, który w dniach 1-3 maja odbędzie się w Warszawie, pojedzie także pięć kolejnych duetów: Adamczyk - Jankowski, Kowalik - Piasecki, Ceglarski - Zakrzewski, Kowalska - Klimczak i Borkowski - Pikus.