Legia trenowała przed meczem z Górnikiem Łęczna

Bez lekko przeziębionego Tomasza Kiełbowicza trenowała w piątek Legia na głównym boisku przy Łazienkowskiej. Pod koniec zajęć rozegrano mecz dziewięciu na dziewięciu. Trener Jacek Zieliński biegał po boisku na równi z innymi zawodnikami
Legioniści do meczu z Górnikiem Łęczna przygotowują się w Miedzeszynie, a do Warszawy przyjechali wczoraj tylko na trening. Po ostatnich niepowodzeniach panuje przekonanie, że gorzej już tutaj być nie może. I zostanie zrobione wszystko, by przerwać ciąg niepowodzeń. - Najłatwiej jest mówić. Trzeba przestać mówić, tylko zacząć dobrze grać i wygrywać - mówi Jacek Magiera, który po długim siedzeniu na ławce rezerwowych ma szansę wrócić do podstawowego składu na środek obrony. Powodów jest kilka. Jeden z istotnych to brak Jakuba Rzeźniczaka (wraz z napastnikiem Dariuszem Zjawińskim pojechał na zgrupowanie kadry przed mistrzostwami Europy juniorów do lat 19). Drugi to to, że w grze Legii - także tej obronnej - należy coś zmienić. Jedną z opcji jest powrót po kontuzji Dicksona Choto, który wczoraj trenował normalnie z resztą zespołu. Obrońca z Zimbabwe jednak jeszcze na wiosnę nie grał, więc wstawianie go do pierwszej jedenastki byłoby ryzykowne.

Po ostatnich karach dla piłkarzy i zmianie kapitana drużyny (nowym będzie najpewniej Artur Boruc) nastroje nie są nadzwyczajne. - Czytamy to wszystko, co jest w gazetach. Potrzebujemy spokoju, tymczasem szum w prasie dotyczący Legii jest niemal równie duży jak przy okazji wyborów papieża - dodaje Magiera. - Czy będzie lepiej? Musi być. Nie widzę innej możliwości.

Zieloni - Niebiescy 2:0. Bramki: Sokołowski I, Szala. Zieloni: Boruc - Szala, Rosłoń, Choto, Sokołowski I, Surma, Kowalski, Włodarczyk, Korzym. Niebiescy: Krzyształowicz - Kaczorowski, Zieliński, Djoković, Magiera, Sokołowski II, Vuković, Smoliński, Saganowski.LEGIA WARSZAWA - GÓRNIK ŁĘCZNA. Sobota, godz. 18.15 - ul. Łazienkowska 3 (transmisja w Canal+ Sport). Legia: Artur Boruc - Paweł Kaczorowski, Jacek Magiera, Wojciech Szala, Tomasz Kiełbowicz - Tomasz Sokołowski II, Łukasz Surma, Aleksandar Vuković, Marcin Smoliński (Tomasz Sokołowski I) - Piotr Włodarczyk, Marek Saganowski. Górnik: Andrzej Bledzewski - Grzegorz Bronowicki, Artur Bożyk, Jarosław Popiela, Mariusz Pawelec - Sebastian Szałachowski, Grzegorz Wędzyński, Ronald Siklić, Sławomir Nazaruk - Cezary Kucharski, Andrzej Kubica.