Polpak - Sokół 1-1 w półfinale I ligi koszykarzy

O środowej porażce drużyny ze Świecia 69:79 zdecydowało pięć minut trzeciej kwarty, przegrane aż 2:18. Nadal więc od awansu do Era Basket Ligi dzielą ją dwa zwycięstwa
KOSZYKÓWKA. Półfinał I ligi mężczyzn

Jest remis 1-1 i w perspektywie dwa weekendowe mecze w Łańcucie (gra się do trzech zwycięstw). Tak samo przebiega rywalizacja w drugiej parze Basket Kwidzyn - Kotwica Kołobrzeg.

- Dziś zabrakło nam sił. Dało o sobie znać to, że w ćwierćfinale rozgrywaliśmy aż pięć meczów, a koszykarze Sokoła mieli kilka dni więcej przerwy przed półfinałem i dziś byli po prostu świeżsi. Poza tym dużo sił kosztowała nas ta wtorkowa udana pogoń za Sokołem - mówił wczoraj wieczorem drugi trener Polpaku Tadeusz Gzella. Nasi koszykarze grali wczoraj bardzo nierówno. Po pięciu minutach ulegali 8:9, by do końca kwarty trafić tylko raz do kosza gości i stracić aż 11 "oczek".

W drugiej kwarcie było 15:27, gdy podopieczni Aleksandra Krutikowa zerwali się do odrabiania strat. Z dystansu trafili Robert Morkowski (dwa razy), Krzysztof Kalinowski i Maciej Kowalczyk, dwie akcje pod koszem skończył Andrzej Molenda, a na koniec kwarty rzucił Kowalczyk i było już tylko 33:35 (w Sokole w tym czasie trafiał tylko najlepszy na parkiecie Marcina Ecki - 8 pkt). Tuż po przerwie Kowalczyk wyrównał. W 23 min było tylko 38:37 dla Sokoła. Wtedy przyszło pięć minut, które wstrząsnęło Polpakiem. - Nasi zawodnicy byli bezradni wobec obrony strefowej rywali, pudłowali raz zarazem, kończąc mecz m.in. z zaledwie 8 "trójkami" na 28 prób. A gościom po prostu wszystko wchodziło. Wygrali ten fragment 18:2 - opowiadał Gzella. Na początku czwartej kwarty Polpak przegrywał nawet 51:73. Pressing na całym boisku wystarczył tylk do zmniejszenia strat do 10 pkt.

Wynik meczu

POLPAK ŚWIECIE - SOKÓŁ ŁAŃCUT 69:79 (10:20, 23:15, 13:25, 23:19)

Polpak: Morkowski 18 (4), Żytko 12 (2), J. Kalinowski 10, Molenda 10, Cywiński 7,

Kowalczyk 7 (1), K. Kalinowski 3 (1), Gołąb 2, Migała 0

Sokół: Ecka 28 (4), Baran 18 (4), Miś 11, Koszuta 8, Romanek 8, Chromicz 4, Pazdan 2, Podolec 0, Rusin 0

Stan rywalizacji: 1-1

Pozostałe wyniki: półfinał: Basket Kwidzyn - Kotwica Kołobrzeg 64:62 (22:16, 12:13, 14:14, 16:19), stan rywalizacji 1-1 (3. i 4. mecz w weekend w Kołobrzegu); o utrzymanie: AZS Radom - Siarka Tarnobrzeg 82:80, stan rywalizacji 3-0 (Siarka spadła do II ligi, AZS czeka na baraż z wicemistrzem II ligi), ŁKS Łódź - Pyra Poznań 69:84, stan rywalizacji 0-3 (ŁKS spadł do II ligi, Pyra zagra w barażach)