Eliminacje mistrzostw świata młodzieżowców na żużlu

W czwartek w Opolu odbędzie się półfinał eliminacji krajowych do indywidualnych mistrzostw świata juniorów. W zawodach wystartuje tylko jeden opolanin, drugi będzie rezerwowym
W zeszłym sezonie tytuł mistrza świata zdobył Robert Miśkowiak, który wyprzedził Duńczyka Kennetha Bjerre i Słoweńca Mateja Zagara. We wrocławskim finale wystąpiło jeszcze trzech innych Polaków; dwóch z nich będziemy mieli okazję zobaczyć w opolskich zawodach: Adrian Miedziński (7. miejsce, defekt w półfinale) i Krzysztof Kasprzak (9. miejsce). To właśnie ci dwaj żużlowcy będą głównymi faworytami opolskiego półfinału. Kibice z Opola na pewno chcieliby zobaczyć dobrą jazdę i awans jedynego żużlowca Kolejarza Marcina Sekuli, w zawodach być może wystąpi także Tomasz Schmidt.

- Marcin powinien awansować do finału - ocenia opolski trener Romuald Łoś. - Liczę na miejsce piąte-ósme. Jeżeli chodzi o Tomka, to jest drugim rezerwowym i będzie trudno nawet o start, ale w zawodach różnie się układa i być może w ich trakcie taką szansę otrzyma - dodaje.

W Opolu walczyć będzie szesnastu młodych zawodników. Ośmiu z nich awansuje do finału krajowego, dziewiąty będzie rezerwowym w tych zawodach. Drugi półfinał odbędzie się także jutro w Toruniu. Finał krajowy przewidziany jest na 3 maja w Bydgoszczy.

Czwartek, stadion Kolejarza, przy ul. Wschodniej, początek o godz. 16.30.

LISTA STARTOWA

1. Krystian RajkowskiMars RTV AGD Gorzów
2. Krystian Klecha Polonia Bydgoszcz
3. Krzysztof KasprzakUnia Leszno
4. Sławomir DąbrowskiLotos Gdańsk
5. Wojciech Druchniak RKM Rybnik
6. Marcin Sekula Kolejarz Opole
7. Mariusz PacholakAtlas Wrocław
8. Patryk PawlaszczykRKM Rybnik
9. Kamil BrzozowskiMars RTV AGD Gorzów
10. Mateusz SzczepaniakWłókniarz Częstochowa
11. Janusz KołodziejUnia Tarnów
12. Marcin JędrzejewskiPolonia Bydgoszcz
13. Zbigniew SucheckiZKŻ Zielona Góra
14. Dawid StachyraMarma Rzeszów
15. Robert KasprzakUnia Leszno
16. Adrian MiedzińskiApator Adriana Toruń
R1 Marcin JankowskiUnia Leszno
R2 Tomasz SchmidtKolejarz Opole