Orlik Lublin i Wisła-Azoty Puławy w półfinale MP juniorów młodszych

Piłka ręczna. Mistrzostwa Polski juniorów i juniorek młodszych. Juniorki Orlika Lublin i ich rówieśnicy z Wisły-Azotów Puławy wywalczyli awans do półfinału mistrzostw Polski. Nie powiodło się dziewczętom z KMKS Kraśnik i chłopcom z Padwy Zamość
Zespół juniorek młodszych Orlika Lublin prowadzony przez trenera Tadeusza Więcka rozgrywał turniej ćwierćfinałowy w lubelskiej hali MOSiR. Nasze szczypiornistki okazały się niegościnnymi gospodyniami, bardzo wysoko wygrały wszystkie trzy mecze i awansowały do półfinału z pierwszego miejsca.

Drużyna Orlika w pierwszym meczu pokonała Olszynkę Dzikowiec 38:11, następnie jej ofiarą padł zespół MMTS Kwidzyn - 37:20, a w ostatnim spotkaniu wygrała z prowadzonym przez Andrzeja Drużkowskiego Truso Elbląg 35:13.

Do półfinału mistrzostw Polski (które w kategorii juniorów młodszych są zarazem Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży) awansują dwa pierwsze zespoły z turnieju ćwierćfinałowego. W Lublinie za Orlikiem na drugim miejscu znalazło się Truso Elbląg. Trzeci był MMTS Kwidzyn, a czwarta Olszynka Dzikowiec.

Zespół Orlika grał w składzie: Magdalena Łyk, Olga Jackowska, Ewa Jabłońska, Katarzyna Nieścioruk, Kinga Byzdra, Olga Figiel, Paulina Pochodyła, Kinga Dobosz, Beata Kozłowska, Marta Podsiadło, Karolina Pagan, Justyna Masiakiewicz, Anna Malec, Iwona Mirosław i Edyta Woć.

Orlik wystartuje w półfinale w Jeleniej Górze od 1 do 3 maja. Zmierzy się tam z gospodyniami Jelfą, MKS Karczew i Luks Polem Czersk. Finał OOM odbędzie się w dniach 25-29 maja w Lublinie.

Szczypiornistki KMKS Kraśnik wystartowały w ćwierćfinale w Cieszacinie koło Jarosławia. Kraśniczanki były o rok i dwa lata młodsze od rywalek (z rocznika 1988) i zajęły czwarte miejsce. Awans wywalczyły zespoły MOS II Opole i Kobry Cieszacin.

Wisła-Azoty też w półfinale

W Krakowie o miejsce w półfinale rywalizowali z powodzeniem szczypiorniści Wisły-Azotów Puławy. Przegrali tam jeden mecz z Truso Olsztyn 23:24 i pokonali Kosyniera Rzeszów 31:26 oraz Kusego Kraków 22:16. Wywalczyli awans, zajmując w turnieju drugie miejsce za zespołem z Elbląga. Puławianie grali w składzie: Jacek Błażejczyk, Adam Lubawy, Piotr Kuczyński, Jakub Kluziak, Przemysław Misiewicz, Marcin Cyska, Maciej Pacholik, Andrzej Szady, Tomasz Lewtak, Krzysztof Wrótny, Krzysztof Pawłowski, Marcin Kozak, Michał Szyba i Sylwester Pawłowski.

Wisła-Azoty swój półfinał rozegra w Płocku, gdzie będą mieli za rywali Wisłę Płock, Ruch Chorzów i Ostrovię Ostrów Wlkp. Finał w ramach OOM zostanie rozegrany w Puławach.

Nie powiodło się piłkarzom ręcznym Padwy Zamość, którzy walczyli w ćwierćfinale w Siemiatyczach. Podobnie jak KMKS zamościanie wystawili skład młodszy od przeciwników. Padwa wygrała jeden mecz - z MKS Brodnica (23:20), uległa zaś Cartusii Kartuzy 15:39 oraz TS Siemiatycze i zajęła trzecie miejsce. Awansowały zespoły Cartusii i TS Siemiatycze.