Winiary Kalisz - Adriana Bydgoszcz 3:1

Po tej wygranej w finale mistrzostw Polski siatkarek kaliszanki prowadzą już 2:0
Drugi mecz finałowy był zupełnie inny niż niedzielny pogrom Bydgoszczy. Tym razem Adriana zaprezentowała się dużo lepiej. Tylko na krótkie zmiany wchodziła reprezentantka Bułgarii Iliana Goczewa, która w niedzielę nabawiła się kontuzji barku.

Pierwszy set był bardzo nerwowy, ale Winiary prowadziły w nim wysoko 17:10. Znakomicie wtedy grały Katarzyna Sielicka i Anna Woźniakowska. Potem kaliszanki ogarnęła zupełna niemoc. Bydgoszcz zdobyła 9 punktów z rzędu po dość łatwych w odbiorze zagrywkach Katarzyny Mróz, które nieoczkiewanie sprawiały im wielki problem. Winiary obroniły jedną setową obroniły i miały nawet swoją, ale Sielicka nie skończyła tej partii i to Bydgoszcz prowadziła 1:0.

W kolejnych dwóch setach Winiary zyskiwały przewagę kilku punktów, a Bydgoszcz w końcu je dochodziła. W trzecim secie nawet prowadziła (18:17) i obroniły cztery piłki setowe. Winiary okazały się jednak lepsze.

W czwartym secie było inaczej - to Bydgoszcz przeważała, ale dzięki wejściu na parkiet Marty Pluty kaliszanki odrobiły straty. Dwa bloki Kucharskiej zakończyły sprawę.

Sety: 25:27, 25:22, 25:23, 25:23

WINIARY: Olsovsky, Kucharska, Woźniakowska, Owczynnikowa, Sielicka, Liktoras oraz Kuehn (libero), Pluta, Trifonowa

ADRIANA: Kowalkowska, Liniarska, Godos, Ciaszkiewicz, Bajdiuk, Kuligowska oraz Leśniewicz (libero), Mróz, Wilczyńska, Goczewa