Wisła II Kraków - Motor Lublin 0:1, Lewart Lubartów - Hetman Zamość 3:1

Walczący o awans do II ligi piłkarze lubelskiego Motoru zrobili kolejny krok do przodu. Tym razem lublinianie pokonali w Krakowie rezerwy Wisły 1:0

Już w 9. minucie Motor uzyskał prowadzenie. Paweł Zajączkowski idealnie przymierzył z rzutu wolnego z 25 metrów i Marcin Juszczyk mimo efektownej robinsonady musiał wyjąć piłkę z siatki.

Pomocnik Motoru tuż przed przerwą po kolejnym rzucie wolnym mógł "zdjąć pajęczynę" z drugiego okienka bramki Juszczyka, lecz tym razem pomylił się o pół metra. Wcześniej oba zespoły przeprowadziły kilka prób nieporadnych ataków na bramkę rywala. Ze strony Wisły mocny strzał Borowczyka wybił na róg jeden z obrońców, z kolei dwie kontry Motoru mogły zakończyć się bramką. Jakubowi Ławeckiemu oraz Grzegorzowi Szymankowi zabrakło jednak dokładności w rozegraniu piłki.

Po przerwie na uwagę zasłużyła właściwie tylko jedna akcja Motoru. W 61. minucie Juszczyk odbił przed siebie mocny strzał błyskotliwego Zajączkowskiego, a następnie na raty złapał dobitkę Marcina Popławskiego.

WISŁA II - MOTOR 0:1 (0:1)

Bramka: Zajączkowski (9.).

Wisła II: Juszczyk - Szymonik, Kokoszka Ż, Jacek Ż, Magiera - Husejko (58. Waksmundzki), Gajek (63. Pławiak), Kwiek Ż, Borowczyk (76. Zontek) - Iheanacho Ż, Omeonu Ż (58. Smółka).

Motor: Rachowski Ż - Kubiak, Jaroszyński, Chmura, Żmuda - Syroka, Wójcik, Ławecki, Zajączkowski - Popławski Ż (68. Prędota), Szymanek Ż (86. Maziarz).

Sędziował Piotr Szczerba z Sosnowca. Widzów 400 (w tym 200 z Lublina).

Zdaniem trenerów

JERZY KOWALIK, WISŁA II: Widać było doświadczenie gości, którzy nieprzypadkowo zajmują drugie miejsce w tabeli. Mimo tego oglądaliśmy wyrównany mecz i szkoda, że o jego losach przesądził jeden dobrze wykonany stały fragment gry. Motor walczy o awans, my o utrzymanie, a mimo to podjęliśmy walkę i zagraliśmy nieźle. Mamy młody zespół, który musi jeszcze okrzepnąć. Nie udało się nam zrewanżować za porażkę 0:5 w Lublinie, ale pokazaliśmy się z dobrej strony.

JERZY KRAWCZYK, MOTOR: Marzymy, by dostać się przynajmniej do baraży, dlatego naszym spotkaniom towarzyszy duże napięcie. Wydaje mi się, że początek meczu pokazał, że prezentujemy formę, jaka predysponuje nas do miejsca, które zajmujemy. Później w nasze poczynania wkradła się nerwowość i do końca drżeliśmy o wynik.

Mecz Szczawińskiego

Piłkarze Lewartu Lubartów w pierwszym meczu rundy wiosennej na swoim stadionie odnieśli efektowne zwycięstwo nad Hetmanem Zamość 3:1. Świetny mecz rozegrał Rafał Szczawiński, który zdobył gola i miał dwie asysty

Prowadzenie gospodarzom przyniosła już pierwsza akcja meczu. Po dośrodkowaniu Armanda Palicy z prawej strony na polu karnym Hetmana powstało zamieszanie, w którym przytomnie zachował się Rafał Szczawiński i zdobył gola dla Lewartu. Nie minęło wiele czasu i lubartowianie zwiększyli swoją przewagę. W 10. min Szczawiński wykonywał rzut rożny. Precyzyjnie posłana przez niego pod bramkę gości piłka trafiła na głowę Marcina Pisarczyka, który nie miał trudności z umieszczeniem jej w bramce Hetmana bronionej przez Przemysława Tytonia.

Zamościanie podejmowali próby zmiany niekorzystnego wyniku, ale ich ataki nie kończyły się wypracowaniem dobrych sytuacji strzeleckich. Niedługo przed przerwą sędzia musiał przerwać na kilka minut grę z powodu wtargnięcia na boisko awanturujących się kibiców.

Druga połowa zaczęła się od ataków gości. Przyniosły im one w 55. minucie bramkę. Jacek Iwanicki wymanewrował Palicę i precyzyjnym strzałem trafił do bramki Mateusza Karnasa.

Dobrze dysponowani tego dnia piłkarze Lewartu nie pozwolili Hetmanowi wykorzystać zdobycia kontaktowego gola. Już po 10 minutach odpowiedzieli trzecią bramką. Znowu w ważnej roli wystąpił Szczawiński. Uderzoną przez niego z rzutu wolnego piłkę strzałem głową skierował do bramki gości Tomasz Mitura.

Lewart Lubartów - Hetman Zamość 3:1 (2:0)