Zwycięstwo tenisistek

Srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski zawodniczki AJD Częstochowa mają już w kieszeni.

Po zwycięstwie 15 kwietnia nad Bronowianką Kraków nasze tenisistki awansowały do finału play-off. Ich rywalkami, tak jak przed rokiem, będzie KTS Tarnobrzeg. Tydzień wcześniej akademiczki z Częstochowy bez większych problemów ograły zespół Bronowianki 3:0. W rewanż podopieczne trenera Patryka Matuszewskiego musiały włożyć nieco więcej sił. - Wszystko przez kontuzję kolana Yang Xin - mówi częstochowski szkoleniowiec.

Pierwsze dwa pojedynki indywidualne nie zapowiadały późniejszych kłopotów. Na początku Paulina Narkiewicz bez straty seta pokonała Magdalenę Górowską, a w chwilę później Xu Jie nie dała najmniejszych szans Annie Jancie-Lipińskiej.

Problemy zaczęły się w kolejnej partii. Naprzeciw siebie stanęły Yang Xin i Marta Piłka. Chinka rozpoczęła dobrze i wyraźnie wygrała pierwszego seta, jednak z czasem Piłka zaczęła przejmować inicjatywę. "Jadzia" przegrała drugiego seta, trzeci - dopiero po przewagach - rozstrzygnęła na swoją korzyść, jednak czwarty i piąty należał już do krakowianki.

W kolejnej grze Janta-Lipińska wygrała z Narkiewicz i o końcowym wyniku decydował pojedynek Xu Jie i Górowskiej. "Ksenia" zwyciężyła 3:0.

- Jakoś specjalnie nie bałam się spotkania z Górowską - mówi Xu Jie. - Wiedziałam, że na mnie spoczywa odpowiedzialność za losy meczu, jednak zdawałam sobie też sprawę z tego, że Górowska nie jest dzisiaj w najlepszej dyspozycji. Wszystko było pod kontrolą.

AJD Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa - Bronowianka Kraków 3:2

Partia po partii: Paulina Narkiewicz - Magdalena Górowska 3:0 (11:5, 11;8, 11:5); Xu Jie - Anna Janta-Lipińska 3:0 (11:3, 11:4, 11:7); Yang Xin - Marta Piłka 2:3 (11:5, 8:11, 14:12, 8:11, 10:12); Narkiewicz - Janta-Lipińska 0:3 (8:11, 4:11, 8:11); Xu Jie - Górowska 3:0 (11;2, 11:6, 11:5).

W drugim półfinałowym spotkaniu KTS Tarnobrzeg pokonał AZS AE Wrocław 3:1.