Porażka siatkarek BKS-u w Pile

Siatkarki BKS-u Stali Bielsko-Biała przegrały wczoraj w Pile pierwszy mecz o brązowy medal ligi. Nasza drużyna dominowała zdecydowanie do połowy trzeciej partii. Wtedy wszystko się zmieniło. Przy stanie 10:15 nastąpił przełom. Nafta doprowadziła do remisu, a potem objęła prowadzenie. W końcówce tej partii pilanki zdobyły dwa punkty z niewymuszonych błędów bielszczanek, a partię zakończyła Agnieszka Orłowska.

Potem gra toczyła się już pod dyktando Nafty. W tie-breaku trzy wspaniałe zagrywki Katarzyny Skowrońskiej pozwoliły zdobyć zdecydowaną przewagę. Końcówka była jednak nerwowa. BKS doprowadził do stanu 12:14, ale wtedy seta zakończyła Orłowska.

Dziś drugi mecz w Pile. Gra się do trzech zwycięstw.

Nafta: Bełcik, Starzyńska, Skowrońska, Strządała, Rosner, Orłowska oraz Davis (l) oraz Staniszewska, Buławczyk, Skorupa.

BKS: Staniucha, Nykiel, Sadurek, Jagodina, Mróz, Biel oraz Barszcz (l), Podolec, Śrutowska, Niedźwiecka.