Wyniki 19. kolejki trzeciej ligi:

Znów w ostatnich minutach rozstrzygnął się mecz lidera Heko w Czermnie. Dzięki remisowi Tłoków Gorzyce w Rzeszowie ze Stalą podopieczni Andrzeja Deca znów mają trzy punkty przewagi nad wiceliderem
Heko Czermno - Hutnik Kraków 2:1 (1:0)

Bramki: Kanarski (43.), Chodor (87.) - Jasiak (80.)

Heko: Mariak - Zawadzki, Walęciak, Kardas Matuszczyk - Gondzia (75. Chodor), Zawistowski Ż (76. Kościukiewicz), Pluta, Cheda - Kanarski (70. Zimoch), Stępień. Hutnik: Sotnicki - Stanula, Atanaskowić, Pasionek Ż, Papież Ż - Kostera, Kaczor, Madejski, Kwieciński - Dutka (55. Jasiak), Senda (75. Kępa). Widzów 400

Kolejny raz na ciężką próbę wystawili swoich kibiców podopieczni Andrzeja Deca. Po niespodziewanym remisie 1:1 przed dwoma tygodniami z Polonią Przemyśl lider III ligi zapewnił sobie wygraną z Hutnikiem Kraków zaledwie trzy minuty przed końcem. Rezerwowy napastnik Sławomir Chodor zamienił na bramkę dośrodkowanie z rzutu wolnego Łukasza Matuszczyka. Gospodarze objęli prowadzenie dopiero w 43. minucie, choć wcześniej kilkakrotnie mogli pokonać Waldemara Sotnickiego. Prowadzenie zdobył Krystian Kanarski, który pięć minut wcześniej trafił w poprzeczkę. Nerwową końcówkę zapewnił graczom lidera Grzegorz Jasiak, który dziesięć minut przed końcem meczu wykorzystał niezdecydowanie defensywy Heko.

Kmita Zabierzów - Wierna Małogoszcz 2:0 (0:0)

Bramki: Bagnicki (59.), D. Gawęcki (89.)

Kmita: Różalski - D.Gawęcki, Duda, Giza, Siemieniec - Bębenek, Zawadzki (70. J. Lizak), Dzierżanowski, Filipczak - Bagnicki, Czerwiec (78. P.Gawęcki). Wierna: Maj - Lniany, Drej, Piotrowski, Bien (85. Kleszcz) - Piwowarczyk, Grzesik, Grzyb, Szymański - Gil, Fatyga. Widzów 300.

Wierna długo stawiała czoła rywalom. Jednak w 58. min Maciej Bębenek dośrodkował do Artura Czerwca, a ten potężnym strzałem trafił w poprzeczkę. Minutę później w zamieszaniu w polu karnym Filipczak wyłuskał piłkę, a niepilnowany Piotr Bagnicki strzelił do bramki. W ostatnim kwadransie trener Wiernej Antoni Hermanowicz wprowadził trzeciego napastnika, ale taktyka się nie sprawdziła. W 89. piłkę Dariusz Gawęcki "kiwnął" bramkarza i posłał piłkę do siatki.

Pogoń Staszów - Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1)

Bramki: Kandyfer (5.), Florian (85.)

Pogoń: Przygoda - Kaznecki Ż, Kot, Krakowiak Ż - Mielec, Gorzak (80. Zaliński), Gromala, Dudajek Ż, Rzepa Ż - Kajda (83. Zgórski), Zabłocki Ż. Sandecja: Bodziony - Damasiewicz, Świerad, Kandyfer Ż, Pociecha - Gryźlak (75. Florian), Szczepański, Ciastoń, Basta (90. Czarnecki) - Gurba, Zubel (70. Kudryk Ż). Widzów ok. 300.

Obie bramki gospodarze stracili po rzutach rożnych. Pierwszą już w 5. minucie - Grzegorz Gryźlak dośrodkował na 12 metr, a stojący tam Jarosław Kandyfer ładnym półwolejem pokonał Grzegorza Przygodę. Drugą pięć minut przed końcem meczu po kontrze... po własnym rogu. Rafał Kudryk i przebiegł z piłką ponad 30 metrów, wyłożył ją Dawidowi Florianowi, któremu strzelił do pustej bramki.

Następna kolejka trzeciej ligi już w środę. Wierna gra w Gorzycach z Tłokami, Heko wyjeżdża do Nowego Sącza na mecz z Sandecją, a Pogoń Staszów zmierzy się znów u siebie ze Stalą Stalowa Wola.