Remisy Unii Tczew i Kaszubii Kościerzyna w III lidze

W piątek wieczorem zarząd Unii Tczew zwolnił trenera Lecha Kulwickiego. W meczu przeciwko Pogoni II Szczecin unitów poprowadził kontuzjowany bramkarz Dariusz Osiniak

"Powodem (zwolnienia Kulwickiego) były przede wszystkim słabe wyniki drużyny w trzecioligowych rozgrywkach, a także wypowiedzi w prasie szkalujące klub i uwłaczające zawodnikom po środowym, przegranym 0:5 meczu z Lechią Gdańsk" - taka wiadomość pojawiła się na oficjalnej stronie Unii Tczew. - Nie uciekam od odpowiedzialności za wyniki, ale o silne składu decyduje budżet. Unia ma 10 razy mniejszy niż Lechia, więc nie mogłem sprowadzić piłkarzy, których chciałem, a przyszli ci, którzy zgodzili się grać niemal za darmo. Oprócz prezesa Myszki i może jeszcze dwóch osób nikt w klubie nie nadaje się do prowadzenia III ligi. Mówiłem to otwarcie, prosto w oczy, bo nigdy nie robię nic za plecami. Prezes Myszka informował mnie, że moje wypowiedzi się nie podobają, ale jestem szczery, dlatego nie zamierzałem nic ukrywać - mówi Kuliwcki.

W roli trenera w meczu z Pogonią II Unię poprowadził kontuzjowany bramkarz Dariusz Osiniak (ma złamaną żuchwę). Unia zdołała wywalczyć jeden punkt, mimo że tuż po przerwie goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw Grzegorz Motyka zdobył kontaktowego gola silnym strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów, a cztery minuty przed końcem meczu wyrównującego gola, dobijając swój wcześniejszy strzał, zdobył Piotr Sarnecki. Unici, chcąc zdobyć zwycięskiego gola, jeszcze bardziej się odkryli i w ostatniej minucie meczu o mało nie stracili bramki. Po kontrze w sytuacji sam na sam z Marcinem Borsukiewiczem znalazł się Cezary Przewoźniak, ale trafił w boczną siatkę. W odpowiedzi piłkarz Unii Mariusz Łukowski strzelił z pola karnego koło słupka i mecz zakończył się remisem.