Rugbiści inaugurują wiosnę

Blachy Pruszyński po raz pierwszy w tej rundzie zagrają na własnym boisku, a ich przeciwnikiem będzie Posnania
To nie pomyłka, poznaniacy, którzy przyzwyczaili kibiców rugby do ciągłej walki o utrzymanie w lidze, teraz odbierają punkty najlepszym. Po wzmocnieniu się w przerwie zimowej trzema ukraińcami - Siergiejem Suchichem, Dimitrijem Fedyszynem (pierwsza linia młyna), Vadimem Koliczynem ("dziesiątka") oraz środkowym ataku, nowozelandczykiem Stevem Toelupem, zremisowali w ostatniej kolejce z Lechią Gdańsk 20:20. - Nie jest to dla mnie niespodzianka - komentuje Ryszard Wiejski, trener Blach Pruszyński. - Posnania zawsze grała do końca, zresztą mecz, który graliśmy tam jesienią też miał wyrównany przebieg i poznaniacy gonili nas do ostatniego gwizdka.

Łodzianie wygrali wtedy 26:15. - Jestem pewien, że tym razem zaskoczymy Budowlanych swoją gra - zapowiada Krzysztof Baraniecki, trener Posnanii. - Jedziemy do Łodzi w najsilniejszym składzie i będziemy walczyć o zwycięstwo. Doceniam klasę rywala, ale jesteśmy już lepszą drużyną. Jestem pewien, że kibice zobaczą świetny mecz.

Po ostatnim meczu w Sochaczewie szkoleniowiec Blach Pruszyński miał pretensje do swoich zawodników o słabą grę nogą. - Nie przypominam sobie, żebyśmy w drugiej połowie choć raz dobrze kopnęli piłkę - narzeka. - Jeżeli powtórzy się to w grze z mocniejszym przeciwnikiem, nie mamy szans na zwycięstwo.

W drużynie gospodarzy nie zagra reprezentacyjny skrzydłowy Maciej Maciejewski, który ma skręconą nogę. Niepewny jest też występ Tomasza Grodeckiego, który - zdaniem trenera - nie może się odnaleźć po niedawnej chorobie. Ale uwaga! Przyjazd na dzisiejsze spotkanie zapowiedzieli trzej Ukraińcy, nowi zawodnicy Blach Pruszyński. Wszyscy wspomogą formację młyna.

Działacze liczą też, na pomoc 16 zawodnika, jakim mają być kibice. Do dopingu powinny ich zachęcić niewysokie ceny biletów: 10 zł normalny i 5 zł ulgowy (dla kobiet, uczniów i studentów). Karnet na wszystkie spotkania rundy wiosennej, w tym play off kosztuje tylko 30 zł. Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 15.

Powołani na Bułgarię

Trener reprezentacji Polski powołał zawodników na mecz eliminacji Pucharu Świata z Bułgarią. Są wśród nich łodzianie - Tomasz Grodecki, Krzysztof Hotowski i Michał Rybiński oraz mający szansę na debiut w kadrze seniorów Kacper Ławski. Kadrowicze od poniedziałku będą trenować w Cetniewie, a mecz odbędzie się w przyszłą sobotę w Sofii. Natomiast w maju szykuje się gratka dla kibiców w Łodzi, bo na boisku Budowlanych Polska zagra eliminacyjne spotkanie z Serbią i Czarnogórą.