W Kielcach ćwierćfinał mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłkę ręczną

Szczypiornistki Vive Kielce oraz GZKS Sośnicy II Gliwice będą głównymi faworytami turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski juniorek młodszych
- Naszym celem jest zwycięstwo w turnieju. Najbardziej obawiamy się Sośnicy Gliwice, bo to najlepsza drużyna na Śląsku. Na pewno będzie to najtrudniejszy mecz. Stałym ćwierćfinalista mistrzostw jest Beskid Nowy Sącz, więc nie możemy go lekceważyć. Nic nie wiemy o Jutrzence Płock - oceniła szanse Ewa Kruk, trenerka młodych kielczanek Vive Kielce. Dwie pierwsze drużyny zakwalifikują się do turnieju półfinałowego, który będzie organizować zwycięzca kieleckiego turnieju.

W ćwierćfinałach mistrzostw Polski zagrają też inne świętokrzyskie drużyny. W Jeleniej Górze z Vitaralem, Sparta Gubin i Jedynką Oborniki Wielkopolskie zagrają dziewczęta Źródełka Pińczów. Daleki wyjazd czeka też juniorów młodszych KSSPR Końskie, którzy będą faworytem turnieju w Iławie. Ich przeciwnikami są miejscowy MMKS, Ner Poddębice i Agrykola Warszawa. Chłopcy z Wisły Sandomierz wyjeżdżają do Brzegu na mecze z Orlikiem oraz Zrywem Chorzów i ChkS Łódź.

Program kieleckiego turnieju:

PIĄTEK. godz. 12: Sośnica Gliwice - Beskid Nowy Sącz, godz. 14: rozpoczęcie turnieju, godz. 14.30: Vive Kielce - Jutrzenka Płock.

SOBOTA. godz. 9.30: Sośnica - Jutrzenka, godz. 11.30: Beskid - Vive.

NIEDZIELA. godz. 11: Jutrzenka - Beskid, godz. 13: Vive - Sośnica, godz. 14.45: zakończenie turnieju