MKS Mława jedzie do Łodzi

Już w piątek podopieczni Mariana Kurowskiego zmierzą się w Łodzi z ŁKS-em. Początek spotkania o godz. 19
Jesienią MKS Mława pokonał u siebie Łódzki KS 1:0. To był duży sukces. Dzisiaj jednak ekipie Mariana Kurowskiego będzie szalenie ciężko powtórzyć taki wynik. Łodzianie są bowiem typową drużyną własnego boiska. Podopieczni Serba Dragana Dostanicia w tym sezonie wywalczyli 26 punktów, z czego aż 17 u siebie. Smak porażki poczuli tylko raz, gdy na początku września ograł ich pukający do wrót ekstraklasy Kujawiak Włocławek. Czy mławianom uda się opuścić stadion przy ul. Unii z tarczą? - Doceniam klasę łodzian - mówi Marian Kurowski. - O ich sile stanowi grupa doświadczonych graczy. Rafał Niżnik, Igor Sypniewski czy Maciej Nuckowski spokojnie znaleźliby miejsce w pierwszoligowych zespołach. Ale to wcale nie znaczy, że poddamy się bez walki. Każdy punkt jest teraz na wagę złota. Dlatego będziemy o nie walczyć do upadłego.

Szansą dla gości może być "kartkowa" absencja dwóch podstawowych graczy defensywy, Pawła Golańskiego i Zdzisława Leszczyńskiego. Taka strata może się odbić na jakości gry ŁKS-u. - Jakaś korzyść to może rzeczywiście dla nas będzie - uważa Kurowski. - Ale nie przykładałbym do tego zbyt wielkiej wagi. Bo zmiennicy z pewnością staną na głowie, żeby ich godnie zastąpić. Myślę, że najwięcej będzie zależało od przebiegu pierwszych 30 min meczu. Nie możemy popełnić błędu z Polkowic i dać się zepchnąć do rozpaczliwej defensywy. Tam skończyło się na dwóch golach, po których już nie mogliśmy się podnieść.

Podobnie jak Dostanić, również Kurowski ma problemy z kadrą. Ciągle do normalnej dyspozycji nie może wrócić Nigeryjczyk Maxwell Kalu. Napastnik nadal narzeka na ból mięśnia dwugłowego i na razie uczestniczy tylko w lekkich treningach rozruchowych. - Dobrze, że choć pozostała siedemnastka jest zdrowa. Z tego grona wybiorę jedenastu, którzy wybiegną przeciwko ŁKS-owi - kończy szkoleniowiec biało-zielonych.

Przypuszczalny skład MKS-u: Wiśniewski - Rogoziński, Leszczyński, Woźniczka, Brzozowski (Osiecki) - Wróblewski, Butryn, Nawrot, Lubasiński - Karpiński, Rogalski.