Przed meczem Mostostal Kędzierzyn Koźle - Resovia (piątek, g. 18)

POLSKA LIGA SIATKÓWKI. II runda play off. W piątek w Kędzierzynie Resovia zmierzy się z Mostostalem. Jeżeli wygra, przedłuży swoje szanse na pokonanie gospodarzy w II rundzie play off i walkę o 5. miejsce w lidze
Mogliśmy pokonać Mostostal u siebie i jechać do Kędzierzyna z zaliczką. Ale nie robię tragedii z tej porażki - mówi Jan Such, trener Resovii. - Nadal podkreślam jednak i mobilizuję chłopaków do walki o lepsze miejsce niż ósme, które mamy zagwarantowane bez względu na to co się jeszcze w play off wydarzy - dodaje.

Przypomnijmy, że w miniony weekend Resovia przegrała z Mostostalem w hali na Podrpomiu 2:3. A mecz ten spokojnie mogła wygrać, bowiem po znokautowaniu kędzierzynian w pierwszej partii 25:14, prowadziła z nimi w drugim secie 22:18.

Resoviacy już w czwartek udali się do Kędzierzyna-Koźla. Przed piątkowym meczem, który rozpocznie się o godzinie 18 mają odbyć tam dwa treningi (jeden w czwartkowy wieczór, drugi w piątkowe przedpołudnie).

Aby myśleć o przedłużeniu nadziei na walkę o piątą pozycję w lidze rzeszowianie muszą wygrać piątkowy mecz, a następnie powtórzyć ten wyczyn w sobotę. W przeciwnym razie zmierzą się w walce o siódme miejsce najprawdopodobniej z Polską Energią Sosnowiec.

- Faworytem jest Mostostal, ale postaramy się nie ułatwiać mu zadania, a może nawet je pokrzyżować - mówi Such.

22 stycznia Resovia miała już okazję zagrać w specyficznej kędzierzyńskiej hali, przegrała 0:3. Czy tym razem stać ją na lepszy wynik? - Wszystko będzie zależało od obrony. Ten element kompletnie nam nie wyszedł przed tygodniem. W efekcie nie było mowy o wyprowadzaniu kontr. Ważna też będzie zagrywka, z którą wstrzelić się w boisko w hali Mostostalu nie jest łatwo - dodaje szkoleniowiec Resovii.

Kędzierzynianie jednak mają o co walczyć. Jeszcze przed sezonem zostały sprecyzowane zasady nagród pieniężnych. Podstawowy warunek, to zajęcie piątego miejsca, a aby się do niego zbliżyć, muszą najpierw pokonać Resovię, potem najprawdopodobniej Politechnikę.Pozostałe mecze II rundy play off:

* o miejsca 1.-4. (do trzech zwycięstw): PZU AZS Olsztyn - Pamapol Domex AZS Częstochowa, sobota, g. 13, na żywo w TV4, stan rywalizacji 2-0, ew. czwarty mecz w niedzielę ; Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów, stan rywalizacji 1-1, sobota, niedziela, g. 15, na żywo w TV 4.

* o miejsca 5.-8. (do dwóch zwycięstw): piątek, ewentualny trzeci mecz w sobotę: AZS Politechnika Warszawa - Polska Energia Sosnowiec, stan rywalizacji 1-0;

* o miejsca 9.-10. (do czterech zwycięstw): sobota, niedziela: Górnik Radlin - AZS PWSZ Nysa, stan rywalizacji 1-1.