Legion wygrał ze Zniczem

W zaległym meczu 27. kolejki zawodnicy CA-IB Legion Legionowo pokonali 76:66 Znicz Pruszków. Mimo wygranej z liderem Legion ma niewielkie szanse na awans. - Żałuję, że najlepszy zespół z tej grupy może nie wejść do pierwszej ligi - podsumował sytuację swojego zespołu trener Legionu Michał Spychała.
Bezpośredni awans uzyska tylko zwycięzca rozgrywek. Druga drużyna zagra w barażach z 13. lub 14. zespołem pierwszej ligi. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu w tabeli prowadzi Znicz (bilans 24-4) przed Żubrami (24-4, ale przegrany dwumecz ze Zniczem) i Legionem (23-5). Pruszkowianie są pewni bezpośredniego awansu, bo pozostały im mecze z łatwymi rywalami (wyjazd do Kozienic i Rawia Rawicz u siebie). Legion, nawet jeśli wygra oba mecze (u siebie z AZS Gdańsk i rezerwy Polpharmy Starogard na wyjeździe), to i tak musi liczyć na potknięcie Znicza lub Żubrów, aby zająć miejsce w pierwszej dwójce.

Mecz Legionu ze Zniczem był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie przeważali goście, w drugiej - gospodarze. - O ile w obronie graliśmy nieźle przez cały mecz, to atak poprawiliśmy dopiero po przerwie - mówił Spychała. - W 35. minucie osiągnęliśmy kilkupunktową przewagę, którą potem stale powiększaliśmy. W końcówce emocji nie było - dodał.

- Graliśmy o zwycięstwo - zapewnił trener Znicza Krzysztof Żolik. - Dlaczego nie wygraliśmy? Powiem po piłkarsku - niewykorzystane sytuacje się mszczą. My pudłowaliśmy osobiste, a rywale w odpowiedzi trafiali. Na dodatek poza Krystianem Świechem wszyscy zagrali słabo - tłumaczył Żolik.

CA-IB Legion Legionowo - Znicz Pruszków 76:66

Kwarty: 13:19, 17:13, 27:21, 19:13.

Legion: Lipiński 17 (1), Andres 14, Wojdak 13 (1), Wójcicki 6 (1), Makulec 3 oraz Kobiałko 9 (2), Paszkiewicz 8 (2), Basiewicz 7, Osiński 2.

Znicz: Świech 18, Czubek 16 (3), Bochenek 10, Sulima 5 (1), Matuszewski 4 oraz Tomaszewski 6, Łapiński 4, Sosnowik 3, Kucharski 0.

Pułaski walczy o awans

BTST Pułaski Warszawa Bemowo awansował do finałowego turnieju o awans do II ligi (Gniewkowo, 16-17 kwietnia). Rywalami będą Harmattan Gniewkowo, GCK Gdańsk i Novum Bydgoszcz. Do finału zalicza się wyniki z turnieju półfinałowego (Pleszew), gdzie Pułaski zajął drugie miejsce, przegrywając 64:81 z Harmattanem. Punkty dla Pułaskiego: Teklak 16, Gajewski 14, Wiklak 9, Wakulski 7, Cieślar 6, Fijołek 5, Ciszewski 5, Czyż 2, Zapert 0, Mudant 0.