Polpharma Starogard Gdański - Prokom Trefl Sopot 77:97 w ćwierćfinale Era Basket Ligi

Dzięki fenomenalnej grze Gorana Jagodnika Prokom Trefl Sopot po raz trzeci pokonał Polpharmę Starogard i w półfinale zagra z Turowem Zgorzelec

Mocna na swoim parkiecie Polpharma przekonała się, w pierwszych minutach, że play off to nie żarty. Gospodarze grali na początku znacznie słabiej niż w dwóch pierwszych meczach a Sopocie, a Prokom był rewelacyjny. Nic dziwnego, że trener Eugeniusz Kijewski zrobił pierwszą zmianę dopiero w 10 minucie (Mariusz Bacik za Adama Wójcika), bo pierwsza piątka była niemal bezbłędna. Goran Jagodnik rzucił 11 punktów, Tomas Pacesas 7 i już po pierwszej kwarcie przewaga mistrza Polski była wyraźna. Kibice Polpharmy wywierali presję na sędziów, Kociewski Diabeł (maskotka drużyny) skakał wściekły przy linii bocznej - gospodarze nie chcieli zrozumieć że ich zespół jest słabszy. W 13 minucie przegrywał 12:33. Ale tak było tylko do końcówki drugiej kwarty. John Thomas trafił wtedy trzy razy za trzy punkty i gospodarze rozpoczęli szalony, nieprawdopodobny wręcz pościg. Trafiał Thomas, Zbigniew Marculewicz, a także pozostali gracze Polpharmy, która w 30 minucie doprowadziła do remisu 65:65. Ale od czego w Prokomie jest Jagodnik. Słoweniec znowu pokazał olbrzymią klasę, w cztery minuty rzucił 17 punktów i gospodarzom odechciało się walczyć. - Każdemu by się odechciało - rzucił po meczu wściekły kibic Polpharmy.

W półfinale Prokom zagra z Turowem Zgorzelec, który także 3:0 pokonał Astorię Bydgoszcz. Pierwszy mecz 22 kwietnia w Sopocie.

Kwarty: 11:28, 24:17, 30:20, 12:32

Polpharma: Thomas 24 (4), Cielebąk 13, Reese 8 (2), McNaull 0, Kukiełka 2 oraz Marculewicz 19 (3), Olszewski 8, Rybczyński 3 (1), Jagoda 0, Sarzało 0,

Prokom: Jagodnik 35 (7), Wójcik 9, Pacesas 12 (1), Masiulis 5, Maskoliunas 8 (2) oraz Bacik 10, Cirić 1, Nemeth 10 (2), Farmer 5 (1), Dylewicz 2.

CZARNI - NOTEĆ

Czarni Słupsk, którzy grają o utrzymanie w Era Basket Lidze, podejmą w czwartek Noteć Inowrocław (godz. 18, hala przy ul. Szczecińskiej). Słupszczanom do utrzymania brakuje tylko jednej wygranej i można przypuszczać, że już dzisiaj zapewnią sobie pozostanie w EBL.

BASKET - ALBA

W ćwierćfinale I ligi Basket Kwidzyn rozegrał dwa mecze w Chorzowie. We wtorek wygrał z Albą 80:70, a w środę 79:62. W rywalizacji do trzech zwycięstw kwidzynianie zwyciężyli 3:1. W półfinale rywalem Basketu będzie Kotwica Kołobrzeg lub Tytan Częstochowa. Po trzech meczach prowadzi Kotwica 2:1.