Bogaty kalendarz imprez lekkoatletycznych w Kielcach

Prawie czterdzieści imprez odbędzie się w Kielcach w czasie rozpoczynającego się sezonu lekkoatletycznego. Największą rangę będą miały czerwcowe mistrzostwa Polski w wielobojach.
Najwyższy poziom powinny mieć Igrzyska Polski LZS (25-26 sierpnia). Wśród uczestników może się znaleźć m.in. Krystyna Zabawska, srebrna medalistka ostatnich halowych mistrzostw Europy w Madrycie w pchnięciu kulą. We wrześniu odbędzie się mały memoriał Janusza Kusocińskiego, czyli nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików. - Tegoroczny kalendarz jest bardzo bogaty. W niedługim czasie powinno to zaowocować dobrymi wynikami. Szykuje się mały renesans lekkiej atletyki - uważa Wojciech Dębski, dyrektor MOSiR.

Powołany w ubiegłym roku Kielecki Klub Lekkoatletyczny, w którym ósemka trenerów szkoli już ponad stu zawodników, chciałby kontynuować dobrą passę z sezonu halowego. - Przed sezonem zakładaliśmy 3-5 medali w ciągu roku, a tyle zdobyliśmy już w hali. Chcemy wziąć udział we wszystkich mistrzostwach Polski w sezonie, choć największe medalowe szanse mamy w grupach młodzieżowych - mówi Janusz Kędracki, prezes KKL. O minimum na mistrzostwa świata w biegu na 3 km z przeszkodami powalczy też mistrz Polski w maratonie Rafał Wójcik.

Sezon rozpoczną organizowane przez MOSiR Czwartki Lekkoatletyczne (28 kwietnia).