Brązowy medal w maratonie

W Dębnie (woj. zachodniopomorskie) odbyły się mistrzostwa Polski w biegu maratońskim. W grupie seniorek brązowy medal wywalczyła Joanna Kamińska z CKS-u Budowlani Częstochowa
W zawodach wystartowało 560 zawodników i zawodniczek zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Łączna pula nagród wynosiła 100 tys. zł.

W rywalizacji kobiet na pierwszych dwóch pozycjach zameldowały się Białorusinki: Halina Karnacewicz i Tatiana Malska. Trzecia przybiegła Janina Malska z Elite Cafe Wawel Kraków, której przypadł tytuł mistrzyni kraju. Kamińska w ogólnej klasyfikacji była piąta, jednak wśród Polek zajęła trzecią pozycję i dzięki temu zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski.

- W naszym klubie jest to pierwszy seniorski medal od 1996 roku - mówi trener CKS-u Ryszard Gondek. - To naprawdę duży sukces zawodniczki, która dopiero od trzech lat specjalizuje się w biegach maratońskich. Czas, jaki uzyskała Asia - 2:42.34 s, jest niezły, jednak stać ją na lepsze wyniki. Gdyby nie to, że przed zawodami zmagała się z chorobą, mogła powalczyć nawet na złoto.

Kamińska znakomicie pobiegła ostatnie kilometry maratonu. - Doskonale rozłożyła siły - dodaje Gondek. - Brąz wywalczyła właściwie na ostatnich metrach, gdzie o niespełna sekundę wygrała z Krystyną Kutą z Grudziądza.