Przed rewanżowym meczem 1/8 Pucharu Polski Kolporter Korona Kielce - Koszarawa Żywiec

Podbudowani efektownym zwycięstwem w prestiżowych derbach piłkarze Kolportera Korona przystąpią do rewanżowego meczu 1/8 Pucharu Polski z Koszarawą Żywiec. Spotkanie rozpocznie się w środę o godz. 16.45 na stadionie przy ul. Szczepaniaka. Zwycięzca tego meczu w następnej rundzie spotka się z Groclinem Grodzisk Wielkopolski.
W pierwszym meczu kielczanie zremisowali 2:2, tracąc wyrównującą bramkę w ostatniej minucie. Dlatego dziś gospodarzom do awansu wystarczy nawet remis 0:0 lub 1:1. Jednak po efektownej wygranej w Ostrowcu z KSZO trudno spodziewać się, by piłkarze trenera Ryszarda Wieczorka zadowolili się takim rozwiązaniem.

- Jesteśmy zachwyceni możliwością konfrontacji z Groclinem. Takie mecze jak ten wzbudzają dodatkowe emocje. To próba generalna naszych możliwości - mówi pomocnik Kolportera Korona Robert Kolendowicz, nie ukrywając, że nie bierze pod uwagę niczego innego niż wyeliminowanie czwartoligowców z Żywca. - Koszarawa posiada ciekawy zespół, ale postaramy się odnieść pewne zwycięstwo, by zadowolić kibiców. W pierwszym spotkaniu zremisowaliśmy tylko przez własne błędy - dodał.

Koszarawa potrafi grać na wyjazdach. W rundzie grupowej Pucharu przekonała się o tym drugoligowa Szczakowianka Jaworzno (0:0) i Tłoki Gorzyce, które przegrały 1:2. W ostatnim ligowym meczu Koszarawa pokonała rezerwy Odry Wodzisław 3:0 po dwóch bramkach Rafała Sochy i jednej Damiana Augustyniaka. Po tym zwycięstwie awansowała na pierwsze miejsce w IV lidze śląskiej.

Gospodarze wystąpią dziś na pewno bez kontuzjowanych Sławomira Rutki i Marcina Kośmickiego.

Trzech do kadry

Młody napastnik Kolportera Korony Kielce Wojciech Jagodziński został powołany na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 18. Trener Michał Globisz ze swoimi podopiecznymi spotka się w Bielsku-Białej od 22 do 29 kwietnia. Po zgrupowaniu kadra weźmie udział w towarzyskim turnieju Slovakia Cup.

Jego klubowi koledzy Adrian Bergier i Dariusz Frankiewicz dostali z kolei powołanie do kadry do lat 19, przygotowującej się do drugiej tury eliminacji do mistrzostw Europy.