Dwaj bokserzy Broni walczą w mistrzostwach Polski juniorów

Paweł Snopczyński i Tomasz Piątek z BTS-u Broń Radom wyjeżdżają dziś do Leszna, gdzie będą walczyć o medale mistrzostw Polski juniorów
Podopieczni Adama Jabłońskiego jadą do Leszna z ogromnymi nadziejami. W tym sezonie mieli okazję zaprezentować się na kilku mityngach, zbierając na nich bardzo dobre recenzje. Teraz przyszedł czas, aby potwierdzić swoje - na pewno niemałe, możliwości.

W ostatnich dniach Jabłoński zaaplikował młodym pięściarzom dodatkową porcję ćwiczeń. - Trenowaliśmy nawet w niedzielę - mówi trener. Szkoleniowiec nie ukrywa, że liczy nawet na wywalczenie medalu przez któregoś ze swoich wychowanków. Większe szanse na jego zdobycie ma Piątek, który wystąpi w kategorii 60 kg. W ubiegłym roku wywalczył złoty medal ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w wadze do 52 kg. Jabłoński: - Myślę, że tak duża różnica wagowa nie będzie miała większego wpływu na postawę Tomka. W tej kategorii pozostanie on na przyszły rok, dlatego tym bardziej spręży się, aby wypaść jak najlepiej.

Snopczyński natomiast na mistrzostwa jedzie w zastępstwie Huberta Żmijewskiego, który musiał wyjechać z Polski. Wystąpi w kategorii do 57 kg. W swojej krótkiej karierze nie odniósł jeszcze żadnego znaczącego sukcesu. Właśnie w hali Trapez, która będzie gościć młodych pięściarzy do niedzieli, po raz pierwszy nadarzy się okazja, aby zaistniał w poważnym boksie.

Każdy z naszych zawodników został już przydzielony do 16-osobowej grupy, w której rozstrzygną się losy krajowego championatu. - Znam wartość tych chłopaków i na pewno nie przyniosą oni wstydu ani sobie, ani naszemu miastu - zapewnia Jabłoński.