Krawczyk sięga po puchar

Zimowa Liga Tenisowa
Janusz Krawczyk wygrał kolejny turniej deblowy Zimowej Ligi Tenisowej i praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu.

W sobotnim turnieju I ligi deblowej na twardych kortach klubu 4hand przy ul. Irydiona Krawczyk grał w parze z Jarosławem Nowosadem. Oprócz nich startowało jeszcze 5 par: Kamil Ancygier/Wojciech Stelmach, Grzegorz Czelej/Jarosław Dobosz, Marcin Janocha/Włodzimierz Spasiewicz, Jacek Kalksztajn/Aleksander Michałowski i Piotr Adamiak/Robert Spoz. Był to najsilniej obsadzony turniej z wszystkich dziewięciu dotychczas rozegranych. W rozgrywkach systemem "każdy z każdym" trzy deble wygrały po cztery spotkania i odniosły po jednej porażce. O I miejscu decydowała różnica gemów z całego turnieju. Najlepszy bilans mieli Krawczyk z Nowosadem. II miejsce zajęli Czelej z Doboszem a III Janocha ze Spasiewiczem. Bezpośrednie pojedynki pierwszej trójki: Krawczyk/Nowosad - Janocha/Spasiewicz 6:2, Janocha/Spasiewicz - Dobosz Czelej 6:4, Dobosz/Czelej - Krawczyk/Nowosad 7:6.

Klasyfikacja I ligi: 1. Krawczyk 196 pkt., 2-3. Czelej i Dobosz po 188 pkt., 4-5. Ancygier i Stelmach po 187 pkt, 6. Spasiewicz 177 pkt.

Na kortach ziemnych przy al. Zygmuntowskich grała II liga deblowa. Turniej wygrali Dariusz Stankiewicz/Andrzej Semczuk, pokonując w decydującym meczu Jakuba Gołosia/Romana Gąsiora 7:5. Klasyfikacja II ligi: 1. Mariusz Kulbieda 86 pkt., 2. Jakub Gołoś 81 pkt., 3-4. Karolina Wróbel i Milena Sapuła po 80 pkt., 5. Roman Gąsior 76 pkt.

W sobotę odbędą się dwa turnieje singlowe na kortach ziemnych. Na al. Zygmuntowskich o godz. 19 zagrają seniorzy ponad 30 lat, a na Langiewicza o 16 rozpocznie się turniej masters poniżej 30 lat.