15. zapaśników wywalczyło kwalifikacje na olimpiadę młodzieży

15 zawodników z Radomskiego wywalczyło awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w Chełmie Lubelskim

Ostatni etap eliminacji w stylu klasycznym w naszym regionie odbył się w Radomiu. Bezkonkurencyjni byli w nim zapaśnicy z Glinic, którzy jednocześnie odgrywali rolę gospodarza imprezy. Podopieczni Daniela Zuby i Wojciecha Ścibora wywalczyli cztery nominacje. Co więcej, w cuglach wygrali klasyfikację drużynową. Na olimpiadę pojadą: Dariusz Trzciński (46 kg), Konrad Kłosowski (50 kg), Jakub Irzmański (54 kg) i Sebastian Sałbut (69 kg).

Drudzy w "drużynówce" zawodnicy RTZ-u Radom uzyskali trzy nominacje. Premiowane miejsca zajęli: Arkadiusz Groński (42 kg), Bartosz Mroziuk (58 kg) i Bartłomiej Drab (63 kg). Dołączą do nich Daniel Rutkowski i Marcin Sadal, którzy start w olimpiadzie mają zapewniony dzięki dobrym występom w wiosennym Pucharze Polski.

Trzech swoich reprezentantów na OOM będzie miała Budowlanka Radom. Jakub Firlej (76 kg) i Karol Kołacz (85 kg) zdecydowanie wygrali swoje grupy eliminacyjne. Bartłomiej Firlej natomiast awansował do finałowej rozgrywki bezpośrednio z Pucharu Polski.

Jednym zawodnikiem w OOM będzie mogła poszczycić się Reszka Radom. Marcin Mieszczakowski wystąpi w najlżejszej kategorii do 42 kg.

Grono olimpijczyków z naszego regionu uzupełni dwóch zawodników Orła Wierzbica - Witold Cibała (50 kg) i Damian Cioch (54 kg).

Finałowe rozgrywki o medale rozpoczną się na Lubelszczyźnie na początku maja. Jak zgodnie podkreślają szkoleniowcy naszych drużyn, radomianie mają spore szanse, aby przywieźć z nich kilka krążków.