Sport w skrócie

WOJTEK DO KADRY. Młody napastnik Kolportera Korony Kielce Wojciech Jagodziński został powołany na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 18. Trener Michał Globisz ze swoimi podopiecznymi spotka się w Bielsku-Białej od 22 do 29 kwietnia. Po zgrupowaniu kadra weźmie udział w towarzyskim turnieju Slovakia Cup.

MEDALISTA Z RUDNIKA. Paweł Kusiak z LKB Rudnik zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski młodzików w biegu górskim na krótkim dystansie - 1,8 km. W zawodach rozegranych w Pokrzywnej na Opolszczyźnie startowali też inni biegacze z Rudnika. Szymon Dudek był 14. w kategorii młodzików, Mateusz Dudek 11. na 3,6 km juniorów. W klasyfikacji klubowej LKB Rudnik zajął 12. miejsce.

ZŁOTA IRMINA. Irmina Sławek ze Stali Kunów zdobyła na zawodach w Siedlcach złoty medal mistrzostw Polski juniorek w podnoszeniu ciężarów. Startująca w wadze do 75 kg Sławek uzyskała w rwaniu 75 kg, a w podrzucie 90 kg. W dwuboju aż o 17,5 kg wyprzedziła Martę Tatarkiewicz z Terespola.

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Rafał Wójcik, lekkoatleta KKL Kielce, został uznany za sportowca weekendu w cotygodniowym głosowaniu dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". Wójcik został w Dębnie pierwszym w historii regionu świętokrzyskiego mistrzem Polski seniorów (w maratonie). Wyróżnienie dla drużyny weekendu przypadło drugoligowym piłkarzom Kolportera Korona Kielce, którzy w bardzo dobrym stylu pokonali w derbowym pojedynku KSZO Ostrowiec.

CZTERY RAZY PODIUM W KOLE. Dwa zwycięstwa i dwa drugie miejsca to najlepsze osiągnięcia szóstki zawodników Akweduktu MAC Edukacja Kielce na zawodach Ogólnopolski Duathlon Wiosenny, które odbyły się w Kole koło Konina. W rywalizacji open (6 km biegu, 12 jazdy na rowerze i 3 km biegu) drugi był Dominik Szymanowski, a piąty Grzegorz Kożuchowski. Wśród juniorów (3 km - 6 km - 1,5 km) wygrał Przemysław Szymanowski, a drugi był Paweł Kręt. W zmaganiach juniorek najlepsza okazała się Maria Pytel. W najmłodszej grupie - junior młodszy - dziewiąty był Bartosz Błoniarz. W Kole nie startował najlepszy z duathlonistów Akweduktu Filip Szołowski, który na zgrupowaniu reprezentacji Polski na Cyprze przygotowuje się do startu w mistrzostwach Europy.

GOŚCIE LEPSI. W I lidze piłkarek ręcznych odbyły się tylko dwa zaległe pojedynki 19. kolejki. We Wrocławiu miejscowy AZS AWF przegrał 19:26 ze Słupią Słupsk, a w spotkaniu drużyn zamykających ligową tabelę UKS Roeben Środa Śląska uległ MKS-owi Zgierz 14:22. Ostatni z zaległych meczów Ruch Chorzów - TPR Lublin odbędzie się dopiero 23 kwietnia. W tabeli z 32 punktami prowadzi AZS Katowice przed Vive Kielce i Ruchem (po 30 pkt).

NAJLEPSI KIELCZANIE. Paulina Piątek z AZS Kielce i Adrian Dziółko z UKS Podwórko Kielce zdobyli po dwa tytuły mistrzów okręgu juniorów młodszych w badmintonie. Na zawodach, które odbyły się w Suchedniowie, Piątek wygrała w singlu oraz w parze z Aleksandrą Wikło z Orlicza Suchedniów w deblu, a Dziółko także w grze pojedynczej oraz mikst z Joanną Stobiecką z Orlicza. W deblu chłopców najlepszy był duet gospodarzy Tomasz Persona - Krzysztof Glijer.

BIEGALI W ŁOPUSZNIE. Biegaczki WiR Łopuszno i biegacze STS Skarżysko dominowali w mistrzostwach województwa w biegach przełajowych, które odbyły się w Łopusznie. Gospodynie wygrały trzy biegi: Liliana Wódkowska 1,5 km młodziczek, Anna Waligórska 2 km juniorek młodszych i Kamila Perz 2 km juniorek. Także trzykrotnie zwyciężali reprezentanci STS: Adrian Michta na 2 km młodzików, Patryk Piwko na 3 km juniorów młodszych i Miłosz Cedro na 3 km juniorów. Bieg na 1 km dziewcząt do lat 13 wygrała Kornelia Kostka z KKL Kielce, a bieg chłopców na 1,5 km w tej samej kategorii wiekowej Marcin Kępiński z Delfina Połaniec.

PIĄTKA ODPADŁA. Młodziczki Piątki Sandomierz nie zagrają w półfinale mistrzostw Polski w siatkówce. Na organizowanym we własnej hali ćwierćfinale sandomierzanki przegrały kolejno 0:2 z Pogonią Opatkowice, UMKS Łańcut oraz WKS Wieluń i zajęły czwarte, ostatnie, miejsce w zawodach. Do dalszych gier zakwalifikowały się siatkarki z Wielunia i Łańcuta.

TRENERZY U NAS. Szkoleniowcy kobiecych zespołów ekstraklasy, I i II ligi w piłce ręcznej spotkają się w dniach 10-12 czerwca w Kielcach na corocznej kursokonferencji. Zorganizują ją Wydział Szkolenia Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Vive Kielce oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kursokonferencja trenerów męskich drużyn odbędzie się od 20 do 22 maja przy okazji finałowego turnieju o Puchar Polski. Miejsce nie zostało jeszcze wyznaczone.