Przedwczesny koniec sezonu toruńskich koszykarek

Koszykarki Nova Trading/Kania przegrywając z Unią Swarzędz odpadły z dalszej rywalizacji o awans do ekstraklasy. Porażka w tym spotkaniu oznacza także dla podopiecznych Macieja Broczka koniec zmagań ligowych w tym sezonie.
Początek meczu należał do torunianek, które w 3 min. objęły prowadzenie 8:4 po udanym wejściu pod kosz Katarzyny Maksel. Druga kwarta rozpoczęła się jednak fatalnie dla koszykarek Nova Trading/Kania. Torunianki w ciągu pierwszych czterech minut nie zdobyły żadnego punktu podczas gdy rywalki aż dwanaście.

Podobnie było w trzeciej kwarcie. NajpierwAgnieszka Budnik, a za chwilę Ewa Borys zdobyły punkty i w 28 min. było 59:50 dla przeciwniczek. Początek ostatniej części spotkania nie zapowiadał emocji, gdyż po dwóch celnych rzutach wolnych Anny Talarczyk rywalki w 35 min. wygrywały 68:60. Wtedy jednak akcję trzypunktową wykonała Anna Nijaki, a chwilę później Jolanta Sowińska - Broczek trafiła z dystansu i gospodynie przegrywały zaledwie 66:68.

W końcówce bezbłędna była jednak doświadczona Siwczak - Dajksler, która faulowana nie myliła się z linii rzutów wolnych. Porażka w tym spotkaniu oznacza dla torunianek zakończenie rywalizacji o awans do ekstraklasy. Podopieczne Broczka zakończyły zmagania ligowe w na miejscach 5-8.

Wynik meczu

NOVA TRADING/KANIA - UNIA 85:86 (19:19, 16:25, 19:19, 31:23)

Stan rywalizacji 0:2, awans: Unia Swarzędz

Nova Trading/Kania: Maksel 26 (2), Sowińska - Broczek 19 (2), Saidowska 10, Januszek 8, Czajkowska 8 (1), Grabowska 6, Nijaki 5, Budzińska 3, Zaniewska 0, Mrówka 0, Hołownia 0

Dla Gazety

Maciej Broczek

trener Nova Trading/Kani

Gdybyśmy popełnili mniej błędów w samej końcówce, moglibyśmy cieszyć się ze zwycięstwa. Porażka oznacza dla nas koniec zmagań ligowych w tym sezonie. Jak wspominałem przed rozpoczęciem rozgrywek, budowanie zespołu musi potrwać i sądzę, ze skuteczniej o awans do ekstraklasy powalczymy w przyszłym roku.