Górnik Polkowice - MKS Mława 2:1

II LIGA PIŁKI NOŻNEJ. Górnik wygrał pierwszy, bardzo ważny mecz w rundzie wiosennej. Polkowiczanie pokonali 2:1 MKS Mława - jednego z konkurentów w walce o utrzymanie w lidze

Górnik musiał ten mecz wygrać, w przeciwnym wypadku jego sytuacja w walce o utrzymanie w lidze stałaby się bardzo trudna. Gospodarze od pierwszej minuty uzyskali zdecydowaną przewagę i pod bramką gości co chwila było groźnie. Szczególnie aktywny był Łagiewka, którego nie mogli upilnować rywale. Pomocnik gospodarzy w 10. minucie uderzył z 13 metrów bardzo mocno, ale Wiśniewski zdołał w wybić piłkę na róg. Chwilę później po jego ładnym prostopadłym podaniu Witkowski pobiegł na bramkę Mławy, nie dał się dogonić obrońcom MKS-u i technicznym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Już jednak pierwsza akcja po wznowieniu gry przyniosła gościom wyrównanie. Wróblewski zagrał do Lubasińskiego, a ten strzałem z woleja w długi róg pokonał Szymańskiego. Na więcej jednak gości w pierwszej połowie stać już nie było. Górnik przeważał, ale dobrze spisywał się Wiśniewski, który bronił groźne strzały Górskiego i Łagiewki. W 33. minucie nie miał jednak szans przy wykonywanym przez Smolińskiego rzucie karnym. Chwilę wcześniej Brzozowski próbował odebrać piłkę Moskalowi, ale zdaniem sędziego uczynił to nieczysto.

W drugiej połowie już tak ciekawie nie było. Górnik szanował piłkę i starał się długo utrzymywać przy piłce. Podopieczni Wiesława Wojny częściej grali w poprzek niż wzdłuż boiska, ale mimo to gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał między innymi Moskal.

Goście natomiast usiłowali atakować, ale na próbach się kończyło. Mława miała ogromne problemy z wypracowaniem sobie pozycji strzeleckiej i praktycznie ani razu w drugiej połowie nie zagroziła poważnie bramce Górnika.

Górnik Polkowice - MKS Mława 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 - Witkowski (11.), 1:1 - Lubasiński (12.), 2:1 - Smoliński (33., z karnego)

Górnik: Szymański - Hubscher, Manuszewski, Adamski, Smoliński Ż - Kovac (90. Rogóż), Górski, Szałęga (71. Kocot), Łagiewka - Moskal, Witkowski (83. Kalinowski).

MKS: Wiśniewski - Brzozowski, Rogoziński, Leszczyński, Woźniczka - Wróblewski, Nawrot, Szmyt, Butrym (70. Mikłowski), Lubasiński - Rogalski.

Sędzia: Mariusz Siciński. Widzów: 500.

Inne wyniki

Widzew Łódź - Radomiak Radom 3:0 (1:0). Bramki: Klepczyński (44), Szwed (63, z karnego), Szeliga (88).

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 4:3 (1:2). Bramki: Zubanovic (10), Lachowski (47, z karnego), Wolański (87), Malinowski - dla Zagłębia; Kłus (27), Niżnik (35, z karnego), Nuckowski (56) - dla ŁKS-u.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:1 (0:0). Bramki: Żuberek (54) - dla Jagiellonii; Bizacki (47) - dla Ruchu.

Piast Gliwice - Kujawiak Włocławek 1:1 (0:1). Bramki: Gamla (70) - dla Piasta; Sobociński (6) - dla Kujawiaka.

RKS Radomsko - Arka Gdynia 0:3 (0:2). Bramki: Griszczenko (13), Bartoszewicz (29), Kowalski (54).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Szczakowianka Jaworzno 0:0.

KSZO Ostrowiec - Kolporter Korona Kielce 0:3 (0:1). Bramki: Piechna - 2 (59, 76), Bilski (10).

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Bełchatów 4:0 (2:0). Bramki: Księżyc - 2 (45, 82), Andraszak (13), Kompała (75).