Zwyci瘰two 真br闚 w meczu na szczycie tabeli

W meczu na szczycie II ligi 真bry Bia造stok 90:86 pokona造 na w豉snym parkiecie Legion Legionowo, swojego g堯wnego rywala w walce o bara o wej軼ie do I ligi. O zwyci瘰twie zadecydowa造 rzuty za trzy punkty Tomasza Kujawy
Mimo zwyci瘰twa bia這stoczanom pozosta spory niedosyt. A to dlatego, 瞠 nie uda這 si im odrobi strat z pierwszego meczu z Legionem. W Legionowie ulegli 83:73. Gdyby w sobot wygrali r騜nic wi瘯sz ni dziesi耩 punkt闚, to na dwie kolejki przed zako鎍zeniem rozgrywek byliby niemal pewni miejsca gwarantuj帷ego im bara瞠. Teraz w niedziel musz wygra z walcz帷ym o utrzymanie 奸御kiem Wroc豉w.

- Mimo 瞠 奸御k jest teoretycznie s豉bszy, przeczuwam jednak, 瞠 wystawi przeciw nam bardzo mocny sk豉d. Na pewno zagra Pawe Mr霩 (213 cm) i Artur Mielczarek [obaj graj帷y w ekstraklasie - red.] - ocenia Jerzy Karpiuk, trener 真br闚.

Nerwowy parali

Bia這stoczanie na sobotni mecz wyszli mocno spi璚i. Rozgrywaj帷y Przemys豉w Zadykowicz fantastyczne zagrania czy serie rzut闚, przeplata stratami i innymi b喚dami. W 2. min mia ju dwa faule na koncie i zaraz musia usi捷 na 豉wce rezerwowych. Marcin Krajewski nie trafia spod kosza, wi瘯szo嗆 punkt闚 zdoby z rzut闚 wolnych. W ca造m meczu z gry trafi ledwie dwa razy. W efekcie wi瘯sz cz窷 spotkania przesiedzia na 豉wce rezerwowych. Tomasz Kujawa te nie m鏬 znale潭 swojego miejsca na boisku. Wydawa這 si, 瞠 kiedy na pocz徠ku spotkania od razu trafi za trzy punkty, wszystko b璠zie dobrze. Ale przez trzy kwarty dorzuci do tego tylko dwa punkty.

Legion gra twardo w obronie, wypychaj帷 bia這stoczan spod kosza. Ci ca造 mecz mieli problemy z gr na obu "deskach". Pod koszem walk podj掖 jedynie Marcin Monach. Dlatego te bia這stoczanie du穎 grali pi趾 po obwodzie i rzucali z dystansu. W sumie 13 razy trafili zza linii 6,25 m (Legion dziesi耩 razy).

Pobudka Kujawy

Koszykarze go軼i w ataku du穎 grali jeden na jednego. Kiedy kt鏎y z bia這stoczan odpuszcza w obronie krycie rywala i chcia wspom鏂 koleg, podwajany zawodnik Legionu natychmiast odgrywa pi趾 do stoj帷ego na wolnej pozycji kolegi, a ten zdobywa punkty.

Przez wi瘯szo嗆 meczu wynik oscylowa w okolicach remisu. R騜nice si璕a造 co najwy瞠j trzech punkt闚. O ko鎍owym wyniku zadecydowa豉 czwarta kwarta. Pi耩 minut przed ko鎍em, przy wyniku 77:76, przebudzi si Kujawa. Trzy raz z rz璠u trafi za trzy punkty.

- Kujawa ma to do siebie, 瞠 cz瘰to ca造 mecz praktycznie nic nie robi, a kiedy trzeba, to si obudzi. Zadecydowa這 do鈍iadczenie - ze 鄉iechem ocenia si po meczu kapitan bia這stoczan.

Go軼ie na dwie minuty przed ko鎍em meczu zniwelowali przewag 真br闚 do jednego punktu, 87:86. Jednak w decyduj帷ych momentach nie potrafili zako鎍zy akcji celnym rzutem i ostatecznie, po bardzo emocjonuj帷ym spotkaniu, przegrali.

- O naszej pora盧e zadecydowa造 b喚dy w obronie i rzuty Kujawy w ko鎍闚ce. Gdyby odj望 te jego punkty, to mecz by豚y dla nas - m闚i po spotkaniu niepocieszony Tomasz Lipi雟ki z Legionu, kt鏎y sam trafi sze嗆 razy za trzy.

Zawodnicy Legionu podejmuj w 鈔od Znicz Pruszk闚. Musz z nim wygra i liczy na potkni璚ie 真br闚 ze 奸御kiem, by zachowa nadziej na miejsce gwarantuj帷e im bara.

狹BRY BIAΧSTOK - LEGION LEGIONOWO 90:86

Kwarty: 27:25, 23:22, 23:23, 17:16.

真bry: Monach 23 (3), Zadykowicz 19 (3), Kujawa 14 (4), Krajewski 11, Szulc 11 (1) - Kie販zewski 10 (2), Zar瑿a 2, Byliniak, Wilczek.

Inne wyniki 28. kolejki: Polonia Leszno - Polonia II Warszawa 94:100, SKS II Starogard Gda雟ki - Sudety Jelenia G鏎a 83:95, AZS Politechnika Gda雟k - AZS Szczecin 101:107, Znicz Pruszk闚 - 奸御k II Wroc豉w 100:78, Rawia Rawicz - SMS PZKosz. Kozienice 86:73, Piotrcovia Piotrk闚 Trybunalski - Tarnovia Tarnowo Podg鏎ne x:x, Mag Rys Zgierz - Stal II Ostr闚 Wielkopolski x:x.