Enduro w mieście

Niespełna miesiąc został do rozpoczęcia największej imprezy motocyklowej w Polsce - I Eliminacji Mistrzostw Europy w Rajdach Enduro
Impreza, której organizatorem jest lubelski KM Cross rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 1 maja. Pierwsza runda rozegrana zostanie 30 kwietnia - mówi Robert Więckowski, odpowiedzialny z ramienia klubu za wytyczenie trasy. - Pętla będzie liczyła 100 km. Pierwszego dnia zawodnicy pokonają ją trzykrotnie, a drugiego dwa razy. Start i meta usytuowana będzie pod Zamkiem Lubelskim. Chcemy przybliżyć ten sport mieszkańcom Lublina, dlatego 1/3 trasy będzie przebiegała przez miasto. Spodziewamy się, że zawody obejrzy ponad 150 tys. ludzi.

Tym razem próba crossowa nie odbędzie się na górkach czechowskich. - Nie otrzymaliśmy zgody od właścicieli terenu na jej przeprowadzenie, ale sobie poradzimy - zapewnia Piotr Więckowski, prezes KM Cross. - Przecież to tylko jedna z prób. Zapewniam, że trasa będzie bardzo atrakcyjna. Oczekujemy przyjazdu ok. 300 zawodników. W organizacji imprezy wspierają nas Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta i grono sponsorów.

Na pewno nie zabraknie nikogo z czołówki, bo zmiana regulaminu naliczania punktów do klasyfikacji drużynowej ME, powoduje, że punkty gromadzone są we wszystkich eliminacjach, a nie jak dotychczas w jednej.