Sport w skrócie

PIŁKA RĘCZNA

Spotkania Łącznościowca Poczty Polskiej Szczecin z AZS-em w Gdańsku w pierwszej rundzie play-off ekstraklasy kobiet, które były zaplanowane na najbliższy weekend, zostały przesunięte na 16 i 17 kwietnia. A odwołane niedzielne spotkanie Politechniki Koszalin z Piotrcovią Piotrków o utrzymanie się w elicie odbędzie się 9 kwietnia.

PIŁKA NOŻNA

Puchar Polski. Rewanżowe spotkanie 1/8 finału pomiędzy zespołami Pogoni Szczecin z Podbeskidzia Bielsko-Biała, które miało się odbyć w najbliższą środę, zostało przesunięte na 13 kwietnia (godz. 18). W pierwszym meczu portowcy zremisowali na wyjeździe 1:1 i to oni są bliżsi awansu. Jeśli tak się stanie, to w ćwierćfinale zagrają z Wisłą Kraków. Nowe terminy tych spotkań to: 11 i 18 maja. Pierwszy mecz w Szczecinie.

III liga. Pomorski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Gdańsku podjął decyzję o przesunięciu zaległej 16. kolejki z 6 kwietnia na 13 kwietnia. Wszystkie mecze mają się rozpocząć o godz. 16. PomZPN nie wyznaczył jeszcze nowego terminu odwołanego w niedzielę spotkania pomiędzy rezerwami Lecha Poznań i Odry Chojna.

KOSZYKÓWKA

I liga mężczyzn: Kotwica Kołobrzeg w pierwszej rundzie play-off o awans do ekstraklasy miała w weekend rozegrać dwa spotkania z Tytanem Częstochowa. Zagrała raz i wygrała. Jedno zaległe spotkanie odbędzie się 9 kwietnia. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Kolejne możliwe terminy to: 12, 13 i 16 kwietnia.

Spójnia Stargard gra z Pyrą Poznań, a stawką rywalizacji do dwóch zwycięstw jest utrzymanie się w I lidze. Spójnia wygrała pierwszy mecz, a drugi miał być rozegrany w środę w Poznaniu. Przełożono go na 9 kwietnia, a trzecie (ewentualne) spotkania odbędą się 13 kwietnia.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

17-letnia Anna Zdun (MKS Kusy Szczecin) zajęła czwarte miejsce w zawodach seniorek podczas sobotniego XXX Międzynarodowego Turnieju Wiosny w Szczecinie. W tej kategorii na najwyższym stopniu podium stanęła Rosjanka Olga Struchkowa. W kategorii juniorek 14-letnia Alicja Kędziorska (Kusy) zajęła szóste miejsce. Niedzielne starty zostały odwołane.

TRÓJBÓJ RAKIETOWY

Wyniki Trójboju Rakietowego UPC CUP 2005. Turniej główny gra pojedyncza kobiet: 1. Marta Jankowska (Szczecin), 2. Krystyna Szwajkowska (Bolesławiec), 3. Lucyna Łakos (Choszczno) i Marta Urbanik (Szczecin). Gra pojedyncza mężczyzn: 1. Leszek Borys (Choszczno), 2. Robert Wyszyński (Choszczno), 3. Norbert Stolicki (Bolesławiec) i Rafał Treuer (Szczecin). Gra pojedyncza mężczyzn powyżej 40 lat: 1. Grzegorz Sylwestrzak (Bogatynia), 2. Andrzej Krawczyk (Szczecin), 3. Piotr Seweryn (Wrocław) i Stanisław Nowak (Bogatynia). Gra podwójna mężczyzn open: 1. Leszek Borys/Robert Wyszyński (Choszczno), 2. Andrzej Krawczyk/Janusz Paszkiewicz (Szczecinek), 3. Norbert Stolicki/Paweł Chudoba (Bolesławiec) i Stanisław Nowak/Grzegorz Sylwestrzak (Bogatynia). Pozostałe konkurencje odwołano.