Porażka Nova Trading/Kani w inauguracji play-off

Sześć ostatnich minut spotkania zadecydowało o porażce koszykarek Nova Trading/Kani w Swarzędzu. Aby awansować do półfinału, podopieczne Macieja Broczka muszą wygrać dwa kolejne mecze.

Początek spotkania należał do torunianek, które w 3 min. prowadziły 6:3 dzięki skutecznym akcjom Agnieszki Saidowskiej. Do zakończenia tej części meczu oba zespoły niemal nie popełniały błędów w ataku. Jednak dwa celne rzuty za trzy punkty Jolanty Sowińskiej Broczek spowodowały, że to zawodniczki z grodu Kopernika utrzymywały niewielkie prowadzenie.

Torunianki fatalnie rozpoczeły druga kwartę. Przez pierwsze cztery minuty zdobyły zaledwie jeden punkt, natomiast rywalki aż dziesięć, a Unia wygrywała 36:31. Udane wejścia pod kosz Moniki Siwczak-Dajksler pozwoliły gospodyniom na powiększenie przewagi. Koszykarki ze Swarzędza prowadziły 43:33. Wtedy Broczek zdecydował się wpuścić do gry Katarzynę Januszek. Ta czterokrotnie z rzędu trafiła z półdystansu i zmniejszyła prowadzenie koszykarek Unii do dwóch punktów. Przez kilka następnych minut żadnej ze stron nie udało się wypracować zdecydowanej przewagi i w 34 min. na tablicy wyników było 65:65. Jednak z dystansu trafiła Anna Talarczyk, a chwilę później w ataku pomyliła się Ewelina Zaniewska. Szybka kontra gospodyń zakończyła się sukcesem. Na pięć minut przed końcem pojedynku koszykarki ze Swarzędza wygrywały 71:65. Już do końca meczu koszykarki Nova Trading/Kania nie zdołały odrobić strat i pierwsze spotkanie fazy play-off zakończyło się zwycięstwem Unii. Drugie spotkanie zaplanowano na sobotę w Toruniu - pierwotnie miało ono odbyć się w środę.

Wynik meczu

UNIA - NOVA TRADING/KANIA 87:76 (26:30, 20:14, 13:15, 28:17)

Nova Trading/Kania: Sowińska-Broczek 21 (4), Saidowska 13, Maksel 9 (1), Czajkowska 8, Zaniewska 4 oraz Januszek 12, Grabowska 7, Nijaki 2, Budzińska

Stan rywalizacji: 1:0 dla Unii Swarzędz

Pozostałe wyniki: SMS Warszawa - MUKS Poznań 74:50, stan rywalizacji 1:0 dla SMS; Duda Leszno - Włókniarz Białystok 62:51, stan rywalizacji 1:0 dla Dudy