Zgoda Bielszowice - SPR Lublin 25:26 (12:16)

Szczypiornistki SPR zrobiły ważny krok w drodze do półfinału play-off. W sobotę na wyjeździe pokonały po dramatycznej końcówce Zgodę Bielszowice 26:25. Do awansu trzeba im jednego zwycięstwa w Lublinie

Tradycyjnie już gospodynie sobotniego spotkania postawiły lubliniankom wysokie wymagania. Wicemistrzynie Polski musiały się ciężko napracować, żeby w hali Zgody w pierwszym meczu play-off odnieść zwycięstwo. Wygrały dzięki temu, że w nerwowej koncówce zachowały więcej zimnej krwi.

Przez większość pierwszej połowy gra była wyrównana, dopiero niedługo przed przerwą nasze piłkarki uzyskały czterobramkową przewagę. W pierwszym kwadransie nieznacznie prowadziły gospodynie. Wykorzystywały nieudane rzuty zawodniczek SPR i zdobywały gole po kontratakach. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy, w dużym stopniu dzięki udanym interwencjom Jolanty Pierzchały w bramce zespół SPR wypracował sobie korzystny wynik. Po golach Sabiny Włodek i Beaty Aleksandrowicz na przerwę schodził prowadząc 16:12.

Po zmianie stron Zgoda dość szybko odrobiła straty (18:18 w 38 min.). Do końca już trwała zacięta walka o każdego gola, żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć od rywala dalej niż na dwie bramki. Gospodynie postawiły w tym meczu przede wszystkim na mocną obronę. Grały typowo dla siebie - bardzo ostro i starając się wykorzystywać każdą sposobność do szybkich ataków. Kiedy mecz wkraczał w decydującą fazę, nasze zawodniczki też zacieśniły obronę i to one dwie minuty przed końcem prowadziły 25:24. Wtedy Magdalena Chemicz obroniła rzut karny wykonywany przez Olenę Pohrebniak, a zaraz potem Dorota Malczewska zdobyła 26 gola. Zgoda zmniejszyła stratę do jednej bramki. W ostatnich kilkunastu sekundach miała po wykluczeniu Inny Silantiewej przewagę liczebną i była w posiadaniu piłki, ale lublinianki nie pozwoliły na oddanie skutecznego rzutu.

W najbliższy weekend drugi i ewentualnie trzeci mecz w Lublinie. Awans do półfinału play-off wywalczy zespół, który odniesie dwa zwycięstwa.