Dziesiąta porażka z rzędu siatkarek Pronaru Zeto AZS

Nic nie wskazuje na to, aby siatkarki Pronaru Zeto AZS potrafiły wygrać choćby jedno spotkanie w kończącym się sezonie. Sobotnia porażka 1:3 w Rumii z TPS-em była dla białostoczanek już dziesiątą z rzędu
Białostockie siatkarki meczem z TPS-em zakończyły czterodniowe tournée po kraju. Przed Rumią odwiedziły Częstochowę i Sosnowiec, gdzie przegrały w zaległych spotkaniach.

Białostoczanki w pierwszym secie pojedynku w Rumii prowadziły 16:13, ale seta wygrały gospodynie do 22.

- To tradycja, że byliśmy na wyciągniecie ręki od wygranej, a ostatecznie przegraliśmy - mówi trener AZS Czesław Tobolski. - To przez fatalne końcówki.

W składzie białostockiej drużyny w drugim secie zaszły zmiany, które pomogły wygrać partię. Joanna Bednarek zagrała za Agnieszkę Buzałę, a Iwonę Gosko na parkiecie zastąpiła juniorka Patrycja Klekotka. Zdaniem trenera radziła sobie całkiem nieźle. Cóż z tego skoro AZS przegrał trzeciego i czwartego seta.

TPS RUMIA - PRONAR ZETO AZS BIAŁYSTOK 3:1

Sety: 25:20, 19:25, 25:20, 25:23.

AZS: Anna Manikowska, Sachmacińska, Buzała, Drwięga, Kalinowska, Gosko, Aleksandra Manikowska (libero) oraz Bednarek, Klekotka, Tobiś.

Wyniki pozostałych spotkań: Politechnika Częstochowa - MMKS Dąbrowa Górnicza 3:1; Legionovia Legionowo - Start Łódź 3:0; AZS Ostrowiec Świętokrzyski - Piast Szczecin 0:3; ChTPS Chodzież - Wisła Kraków 1:3; Skra Bełchatów - Olimpia Jawor 3:1; SMS Sosnowiec - Sokół Chorzów 0:3.