Sport w skrócie

SIATKÓWKA

I liga kobiet: AZS Ostrowiec Świętokrzyski - Piast Szczecin 0:3. Sety: 21:25, 15:25, 16:25. Piast: Archangielska, Wychowanek, Kasprzak, Twaróg, Kwiatkowska, Bury, Kuchczyńska (libero) oraz Bryczkowska, Róg.

14. z rzędu zwycięstwo Piasta w rozgrywkach ligowych zagwarantowało mu awans do ekstraklasy, bez względu na rezultaty pozostałych spotkań do końca sezonu.

Pozostałe wyniki 24. kolejki: Politechnika Częstochowa - MMKS Dąbrowa Górnicza 3:1, Legionovia Legionowo - Start Łódź 3:0, TPS Rumia - AZS Białystok 3:1, ChTPS Chodzież - Wisła Kraków 1:3, Skra Bełchatów - Olimpia Jawor 3:1.

II liga mężczyzn. Mecz o trzecie miejsce w play-off: Morze Bałtyk Szczecin - Gedania Gdańsk 3:0. Sety: 26:24, 25:7, 25:18. Morze: Zwierko, Jakowczyk, Paśnik, Kolec, Sylla, Streich, Łukasz Cichosz (libero) oraz Kławsiuć. Morze Bałtyk Szczecin zajęło w rozgrywkach trzecie miejsce.

TENIS ZIEMNY

Szczecinianin Marcin Matkowski i Czech Jaroslav Levinsky dotarli do półfinału włoskiego turnieju Tennis Napoli Cup, w którym przegrali 5:7, 2:6 z duetem Janko Tipsarevie (Serbia i Czarnogóra) - Jiri Vanko (Czechy).

Magdalena Kiszczyńska startowała w Kairze. W singlu odpadła w półfinale, w deblu (razem z Michaelą Johansson ze Szwecji) w ćwierćfinale.

PIŁKA RĘCZNA

Ekstraklasa kobiet. Play-off o mistrzostwo Polski: Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin - AZS Gdańsk 32:28 (19:14). Łącznościowiec: Szywierska, Kociuba - Sawicka 7, Całużyńska 7, Naumienko 6, Rogucka 6, Andrzejewska 3, Piontke 2, Szott 1, Brzozowska 0, Zaniewska 0. AZS: Sadowska - Kudłacz 9, Strzałkowska 4, Wolska 4, Bołtromiuk 3, Stachowska 3, Truszyńska 3, Serwa 1, Kapała 1, Tyda 0.

Szczecinianki pokonały faworyzowane rywalki z Gdańska i w rywalizacji w pierwszej rundzie play-off (rozgrywanej do dwóch zwycięstw) prowadzą 1:0.

Spotkanie w grupie spadkowej Politechniki Koszalin z Piotrcovią Piotrków zostało odwołane.

I liga mężczyzn: Tęcza Kościan - Gwardia Koszalin 33:22 (16:10). Gwardia: Bugaj, Siudowski - Krawczyk 7, Suszka 4, Madej 3, Chom 2, Łuczak 2, Wojciechowski 2, Gibalski 1, Chojnacki 1, Stasiuk 0.

II liga mężczyzn: Bór Oborniki - Energetyk Gryfino 26:28 (11:16). Energetyk: Drewicz, Kocór - Zaczko 10, Tołyż 6, A. Adamczewski 5, Łabuń 3, S. Adamczewski 2, Stanisławek 2, Kostrzewa 0, Rulewicz 0.

KULTURYSTYKA

Szczecinianin Łukasz Mozolewski (kategoria do 80 kg) zajął trzecie miejsce w zawodach Debiuty Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego 2005 rozegranych w Ostrowi Mazowieckiej.

FUTSAL

II liga. Spotkanie Pogoni 04 Szczecin z TPH Polkowice, które miało odbyć się w niedzielę, zostało przełożone.

KOSZYKÓWKA

I liga mężczyzn. Mecz o awans: Kotwica Kołobrzeg - Tytan Częstochowa 75:70. Kwarty: 21:19, 17:17, 22:15, 15:19. Kotwica: Radwan 18, Juszczak 15, Małecki 10, Witos 9, Wichniarz 7, Nowak 6, Gibalski 4, Kikowski 4, Bajer 2. Stan rywalizacji 1:0. Spotkanie niedzielne zostało odwołane.

Mecz o utrzymanie: Spójnia Stargard - Pyra Poznań 73:68. Kwarty: 26:14, 15:16, 20:23, 12:15. Spójnia: Biela 20, Mazur 16, Nizioł 9, Piechucki 9, Szczerbala 8, Soczewski 7, Leończyk 2, Sudowski 2, Łukomski 0. Stan rywalizacji 1:0.

II liga mężczyzn: AZS Szczecin - Żubry Białystok 78:97.