Koszykarze Żubrów nie mieli w sobotę problemów z pokonaniem w Szczecinie AZS-u

Do przerwy spotkanie było jeszcze w miarę wyrównane, białostoczanie wygrywali tylko 45:42.

- Gospodarze spisywali się dosyć dzielnie - opowiada trener Żubrów Jerzy Karpiuk. - Za nerwowo graliśmy w ataku, ale najistotniejsza była poprawa defensywy. W trzeciej kwarcie zaczęliśmy lepiej bronić i spotkanie zostało szybko rozstrzygnięte.

Na najbliższą sobotę planowany jest najważniejszy mecz Żubrów do końca sezonu. Białostoczanie mają zmierzyć się u siebie z Legionem Legionowo, który również liczy na drugie miejsce w tabeli.

AZS SZCZECIN - ŻUBRY BIAŁYSTOK 78:97

Kwarty: 25:31, 17:14, 13:25, 23:27.

Żubry: Monach 19, Krajewski 19, Szulc 18, Kujawa 16, Zadykowicz 7 oraz Kiełczewski 11, Byliniak 5, Kulikowski 2, Zaręba, Wilczek, Potrykus.

Inne wyniki 27. kolejki: Sudety Jelenia Góra - AZS Politechnika Gdańsk 89:62, Polonia II Warszawa - SKS II Starogard Gdański 94:103, Polonia Leszno - Stal II Ostrów Wielkopolski 94:77, Tarnovia Tarnowo Podgórne - Mag Rys Zgierz 71:64, SMS PZKosz. Kozienice - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 77:72. Mecze odwołane (zaplanowane na niedzielę): Śląsk II Wrocław - Rawia Rawicz, Legion Legionowo - Znicz Pruszków.

Do I ligi awansuje zwycięzca; 2. drużyna w tabeli zagra w barażu z 13. lub 14. zespołem I ligi. Z II ligi spadną drużyny z miejsc 15.-16.; a z miejsc 13.-14. będą rywalizować w barażu z zespołami III ligi.