Rugbiści jadą do Sochaczewa

Rugbiści Blach Pruszyński Budowlani zaczynają decydującą batalię o mistrzostwo Polski
Ich pierwszym przeciwnikiem będzie Orkan Sochaczew, którego na własnym boisku łodzianie zmiażdżyli 48:6. Gospodarze w tym pojedynku będą jednak wzmocnieni dwoma zawodnikami, którzy wrócili po studiach z Warszawy i w poprzedniej rundzie reprezentowali barwy Folca - Wiktorem Dobrowolskim i Łukaszem Śmielakiem. Niewykluczone, że w ich szeregach wystąpi też trzech zawodników rumuńskich. Czy to jednak wystarczy na Budowlanych?

W szeregach łodzian panuje pełna mobilizacja. - Walczymy o mistrzostwo, dlatego nie wypada nam tracić punktów w Sochaczewie - mówi Przemysław Szyburski, gracz młyna Blach Pruszyński. - Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu i bardzo chcemy wygrać ligę.

Łodzianie szykowali się do rozgrywek na dwóch zgrupowaniach. Pierwszy - kondycyjny odbył się w Szczyrku, drugi - w Spale. Wprawdzie Budowlani nie rozegrali meczów kontrolnych, ale ratowali się spotkaniem wewnętrznym, z którego trener Ryszard Wiejski był bardzo zadowolony.

Przypomnijmy, że w przerwie zimowej klub wzmocnił drugi sponsor strategiczny - DomBank. Dzięki temu łodzianie mogli zakontraktować na tę rundę pięciu graczy reprezentacji Ukrainy i Sebastiana Kota - Polaka z francuskim paszportem. Gracze z Kijowa mają się pojawić w Łodzi przed meczem z Posnanią, natomiast Kot dopiero w play off.

- W naszej sytuacji każde wzmocnienie formacji młyna jest na wagę złota - mówi Ryszard Wiejski. - Nie mamy żadnego wysokiego zawodnika, zresztą widziałem tych chłopaków, kiedy przyjeżdżali tutaj z kadrą, czy klubem i zrobili na mnie dobre wrażenie.

Niestety, oprócz nieobecnych w Sochaczewie Ukraińców, kadra Blach Pruszyński może być dodatkowo osłabiona przez kontuzje i choroby. - Dopadł nas jakiś wirus - żali się Wiejski. - Chłopaki gorączkują i wczoraj na treningu miałem tylko 18 zawodników.

Oprócz przeziębień w całej rundzie nie wystąpi prawdopodobnie rekonwalescent Jarosław Rawecki, na kontuzje narzekają też Przemysław Pietrzak i Kacper Ławski, a na czwartkowym treningu skręcił stopę Łukasz Wieczorek. - Mimo wszystko uważam, że skład, który pojedzie do Sochaczewa, powinien wygrać - zapowiada Szyburski.

Zawodnicy Blach Pruszyński zgłoszeni do rozgrywek:

MŁYN: I linia: Artur Aranowski, Michał Królikowski, Krzysztof Rybiński, Łukasz Sachrajda, Jakub Walens, Adam Lisiecki, Aleksandr Bogdanow (Ukr.), Dymitr Krasnoszczuk (Ukr.), Sebastian Kot (Fr.), Krystian Chmielak, Maciej Rękawiecki, Krzysztof Szulc; II linia: Dominik Fortuna, Przemysław Kata, Jarosław Rawecki, Włodymir Koszelia (Ukr.), Piotr Serafin, Kacper Ławski, Przemysław Kukulski; III linia: Mariusz Fortuna, Rafał Gil, Marcin Majdziński, Artur Maros, Jarosław Prasał, Przemysław Szyburski, Kazimierz Matczak;

ATAK: łącznicy młyna: Sławomir Kiełbik, Robert Lublin, Maciej Pabjańczyk; łącznicy ataku: Tomasz Grodecki, Przemysław Pietrzak; skrzydłowi: Jacek Figura, Krzysztof Kolasa, Maciej Maciejewski, Andrzej Milczak, Piotr Milczak, Łukasz Wieczorek, Szymon Walczak, Łukasz Zamerski, Piotr Gomulak, Krzysztof Zając; Obrońcy: Krzysztof Hotowski i Andrej Połosienko (Ukr.). Na liście są też Krzysztof Serafin, choć wyjechał do Irlandii i nie zagra w tym sezonie oraz Mariusz Pudzianowski, którego występy również są wątpliwe.

TERMINARZ:

3.04. Orkan Sochaczew - Blachy Pruszyński,

16.04. Blachy Pruszyński - Posnania Poznań (godz. 15)

30.04 Lechia Gdańsk - Blachy Pruszyński

14.05. Blachy Pruszyński - Budowlani Lublin (godz. 15)

4.06. Blachy Pruszyński - Arka Gdynia (godz. 15)

Mecze finałowe: 18.06 (o III miejsce) i 19.06 (o I miejsce).