Puchar Ligi Śląsk - Polpharma 104:102

Koszykówka. Deichmann Śląsk w półfinale Pucharu Ligi. Wrocławianie po emocjonującej końcówce pokonali w Koszalinie Polpharmę Starogard Gdański 104:102

Jeszcze na 22 sekundy przed końcem meczu Śląsk wygrywał tylko 100:98, a piłkę mieli zawodnicy ze Starogardu. Łukasz Jagoda świetnie podał pod kosz do niepilnowanego Aleksego Olszewskiego, ale skrzydłowy Polpharmy zamiast trafić do kosza, wybił piłkę na aut. To była akcja, która zadecydowała o porażce starogardzkiego zespołu.

Decydujące punkty na wagę zwycięstwa Śląska zdobył na 10 sekund przed końcem Primoż Kobale, który wykorzystał dwa rzuty wolne. Polpharma strat już nie nadrobiła.

Śląsk swoje zwycięstwo zawdzięcza świetnej grze parze skrzydłowych - Michałowi Ignerskiemu oraz Radosławowi Hyżemu. Obaj zdobyli dla wrocławskiego zespołu ponad połowę punktów. Ignerski świetnie grał w pierwszych trzech kwartach, natomiast Hyży znakomicie spisał się w ostatniej części meczu, gdy zdobył aż 18 oczek.

Wrocławianie słabo zaprezentowali się tylko w początkowych minutach meczu, gdy tracili do rywali nawet kilkanaście punktów. Później to wrocławianie kontrolowali mecz, prowadząc w czwartej kwarcie różnicą 11 oczek, ale rywale zmniejszyli dystans, doprowadzając do emocjonującej końcówki.

Zwycięstwo Śląska zapewniło wrocławskim koszykarzom awans do półfinału. W nim dziś zmierzą się z Prokomem Treflem Sopot, który pokonał wczoraj Noteć Inowrocław 99:88. W drugim półfinale zagrają Czarni Słupsk (pokonali Anwil 94:78), ze zwycięzcą meczu Turowa Zgorzelec z Polonią Warszawa. To spotkanie zakończyło się po zamknięciu wydania.

DEICHMANN ŚLĄSK WROCŁAW - POLPHARMA STAROGARD 104:102

Kwarty: 26:33, 29:21, 20:18, 29:30.

Śląsk: Ignerski 32 (3), Hyży 23, Kobale 16 (3), Autry 13 (1), Grafs 0 oraz Skibniewski 9 (2), Hajnsz 7 (1), Randle 3, Kiausas 1.

Polpharma: Reese 20 (3), Cielebąk 17 (3), Thomas 16 (1), Kukiełka 11, McNaull 10 oraz Olszewski 11, Jagoda 9 (1), Marculewicz 4, Sarzało 2, Exner 2.