Radomiak pokonał Ruch Chorzów 2:0!

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Radomiak pokonał w Chorzowie Ruch 2:0. Obie bramki zdobył Abel Salami

Już po pół godzinie gry nasłuchujący relacji z Chorzowa kibice zielonych mogli chłodzić szampany. Podopieczni Mieczysława Broniszewskiego bezlitośnie wykorzystali dwie sytuacje, a autorem obu trafień był Abel Salami.

Piłkarze Radomiaka do zakończenia pierwszej połowy kontrolowali sytuację, będąc drużyną zdecydowanie dojrzalszą od czternastokrotnego mistrza Polski.

Po przerwie nie mający nic do stracenia piłkarze Ruchu ruszyli do odrabiania strat. Nie byli jednak w stanie minąć mądrze grających radomskich defensorów. Najbliżej pokonania bramkarza Radomiaka - Waldemara Grzanki był Mariusz Śrutwa, lecz jego strzał w 50. minucie minął światło bramki.

Ogromne zaangażowanie w grę kontuzją przepłacił Jacek Kacprzak. Musiał on opuścić boisko w 80. minucie. W odmiennym nastroju murawę opuszczał strzelec dwóch bramek, którego kibice Ruchu pożegnali śpiewając: "Abel Salami, pozostań z nami..."

Z racji na ogromne emocje towarzyszące konfrontacji niebieskich z zielonymi, na dalszy plan zeszła uroczystość, która miała miejsce przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Podczas niej Gerard Cieślik - najznakomitszy piłkarz w historii Ruchu, a zarazem najskuteczniejszy jego strzelec, został uhonorowany diamentową odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej.

STRZELCY BRAMEK

n Radomiak: Salami (18. - po podaniu Bały), Salami (30. - w sytuacji sam na sam).

SKŁADY

n Ruch: Nowak - Bartos, Mosór Ż, Unierzyski (65. Wawrzyńczok), Smarzyński (46. Kuczma), Błażejewski, Stanford, Stanford, Adamski (46. Ćwielong), Kaczorowski, Bizacki, Śrutwa Ż.

n Radomiak: Grzanka - Sadzawicki, Branfiłow, Wachowicz, Brzyski, Cieciura Ż, Rysiewski (88. Barzyński), Kacprzak (80. Michalski), Bała, Mikulenas, Salami (90. Siciak).

n Sędziował: Sławomir Berezowski (Opole).

POZOSTAŁE WYNIKI 20. KOLEJKI:

n JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - SZCZAKOWIANKA JAWORZNO 3:0 (3:0): Napierała (4.), Żuberek (26.), Chańko (42.).

n RKS RADOMSKO - ŁKS ŁÓDŹ 0:2 (0:0): Łakomy (68.), Niżnik (90.).

n PIAST GLIWICE - MKS MŁAWA 1:1 (0:0): Piekarski (75. - karny) - Rogalski (79.).

n PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - ARKA GDYNIA 1:0 (1:0): Bujok (26.).

n WIDZEW ŁÓDŹ - GKS BEŁCHATÓW 1:2 (0:0): Szwed (75.) - Król (59.), Pawlusiński (67.).