Szermiercze wieści

Polskie florecistki z Małgorzatą Wojtkowiak w składzie zajęły drugie miejsce w PŚ w Sankt Petersburgu. Florecista Sławomir Mocek był 9. w turnieju indywidualnym

* Dobrze tylko w drużynie. Florecistka Warty Poznań Małgorzata Wojtkowiak słabo spisała się w turnieju indywidualnym Pucharu Świata w St. Petersburgu. Poznanianka w 1/32 finału uległa 11:15 Melanie Moumas z Francji i zajęła dopiero 42. miejsce. W turnieju drużynowym Polki - z Wojtkowiak w składzie - były jednak drugie - w finale przegrały z Rosjankami 31:34. Wcześniej wygrały z Francją (45:27) i Włochami (42:34).

* Mocek najlepszy. Florecista IKS Leszno Sławomir Mocek był w dawnej stolicy Rosji najlepszym polskim florecistą - zajął 9. miejsce. W pierwszej rundzie leszczynianin miał wolny los, później pokonał 7:2 Tomasza Ciepłego z Warty Poznań, a w 1/8 finału uległ Rosjaninowi Siergiejowi Tichonowowi 13:15. Ciepły zajął ostatecznie 27. miejsce (wcześniej wygrał z Pawłem Sedyginem z Rosji), a jego kolega z Warty Andrzej Witkowski był 28. (wygrał 15:3 z Rosjaninem Maksimem Zasorinem i uległ 4:15 Victorowi Sintesowi z Francji).

* Bez medalu. Wielkopolanie nie zdołali zdobyć medalu w turniejach indywidualnych Młodzieżowych i Juniorskich Mistrzostw Świata, które trwają w Linzu. Słabo spisała się zwłaszcza aktualna mistrzyni Europy Agata Kantorska (Warta Poznań), która w Austrii zajęła dopiero 44. miejsce. Poznanianka już w eliminacjach walczyła słabo (była dopiero 40.), a w 1/32 finału gładko 3:15 uległa Austriaczce Annie Doecker. W turnieju szablistek Karolina Budna z KKSz Konin była 34., bo choć dobrze radziła sobie w eliminacjach, to w turnieju głównym od razu uległa Rosjance Zofii Wielikajej 8:15. W rywalizacji juniorek we florecie poznanianka Martyna Synoradzka pokonała Chorwatkę Antoninę Antunović 15:7 i Francuzkę Victorię Bailey 15:13, ale w 1/8 finału uległa Włoszce Valentinie de Costanzo 7:15 i zajęła 13. miejsce.