Śląsk wygrał z Notecią. W I rundzie play-off Śląsk zagra z Anwilem

KOSZYKÓWKA. Śląsk - Noteć 101:69. Anwil Włocławek rywalem Deichmanna Śląska w pierwszej rundzie play-off! Tak się stało, gdyż Śląsk po wczorajszym wysokim zwycięstwie nad Notecią Inowrocław i porażce Polpharmy Starogard z AZS-em Koszalin awansował na siódmą lokatę

Jeszcze przed meczem Śląska z Notecią wydawało się, że spotkanie nie będzie wybitnie jednostronnym widowiskiem na korzyść wrocławskiego zespołu. Rywal Śląska, wbrew zapowiedziom, przyjechał bowiem do Wrocławia w najsilniejszym składzie.

W ostatniej chwili na mecz prywatnym samochodem dotarli czterej obcokrajowcy Noteci- Adrian Penland, James Williams, Marko Djurić oraz Duszan Radović. Wcześniej zawodnicy ci odmówili wyjazdu domagając się od inowrocławskich działaczy wypłaty zaległych pieniędzy. Ostatecznie doszli do porozumienia z władzami klubu, wystąpili w spotkaniu, ale swojemu zespołowi zbyt wiele nie pomogli.

Dominacja wrocławskich koszykarzy ani przez moment nie była zagrożona. Już po kilku minutach gospodarze prowadzili 13:2, a w drugiej kwarcie przewaga gospodarzy przekraczała ponad 20 punktów. Wówczas koszykarze Śląska urządzili sobie swoisty konkurs wsadów, bo wiele akcji kończyli efektownymi włożeniami piłki do kosza. Takim zagraniem popisał się nawet (i tu dwukrotnie!) Radosław Hyży, który rzadko zdobywa w ten sposób punkty.

Najbardziej efektowne akcje były jednak autorstwa Michała Ignerskiego oraz Ryana Randle. Szczególnie podobał się wsad tego ostatniego, który był poprzedzony przełożeniem piłki kozłem za plecami.

Po przerwie obraz gry się zmienił, Śląsk kontrolował mecz, powiększając i tak wysoką przewagę. Zwycięstwo Śląska nad Notecią oraz porażka Polpharmy Starogard z AZS-em Koszalin zapewniła wrocławskiemu zespołowi siódmą lokatę przed rozgrywkami play-off. Rywalem w pierwszej rundzie będzie Anwil Włocławek

Kwarty: 23:17, 32:19, 16:20, 30:13

Śląsk: Autry 4, Kobale 12 (1), Kiausas 5 (1), Hyży 18, Randle 17 oraz Zieliński 12 (2), Skibniewski 6 (2), Chanas 2, Grafs 2

Noteć: Penland 23, Williams 22, Robak 7, Djurić 3, Szubarga 8 oraz Świętoński 4, Radović 2, Kwiatkowski 0

Andrzej Jaworski

Pozostałe wczorajsze mecze: AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 91:81, Czarni Słupsk - Wisła Kraków 78:84. W czwartek Anwil Włocławek - Astoria Bydgoszcz 91:80