Amica II Wronki - Lech II Poznań 0:0

W wielkopolskich derbach rezerwowych zespołów Lecha i Amiki nie było goli, ale za to był świetny i emocjonujący mecz.
Już w 3. min Amica miała doskonałą okazję do zdobycia gola po strzale Zbigniewa Grzybowskiego. Bramkarz Lecha Krzysztof Kotorowski złapał jednak piłkę, ale "na raty". W 15. min znów Zbigniew Grzybowski przeprowadził składną akcję, dośrodkował w pole karne, a Marcin Tarnowski strzelił głową, tyle że nie do siatki, a w poprzeczkę. Piłkarze Lecha najlepszą sytuację mieli w 37. min, kiedy Łukasz Łukasik wykorzystał niezdecydowanie bramkarza Amiki Roberta Binkowskiego i przelobował go. Po jego strzale futbolówka trafiła jednak w słupek. Gola mógł jeszcze zdobyć Łukasz Paulewicz, który dopadł do piłki i miał przed sobą pustą bramkę, ale strzelił zbyt słabo i Binkowski zdążył interweniować.

Amica mogła ten mecz wygrać, ale Lecha uratował Kotorowski, który w 63. min piękną paradą obronił strzał po ziemi Andrzeja Borysa.

Mecz z Amicą był dla piłkarza Lecha "Ibo" Savaneha pierwszym oficjalnym pojedynkiem w rozgrywkach seniorskich. - Pod koniec meczu był bardzo zmęczony, ponieważ był jedynym nominalnym napastnikiem w naszej drużynie, więc sporo się nabiegał - ocenił trener drugiego zespołu "Kolejorza" Waldemar Kryger.

Pozostałe mecze grupy 2 III ligi dzisiaj.

AMICA II WRONKI - LECH II POZNAŃ 0:0

Amica: Binkowski - Wołąkiewicz Ż, Dziewicki, Kucharski, Lisowski - Dereżyński, Kowalczyk, Szczepan, Grzybowski - Banaczek (46. Bieniek), Tarnowski (55. Borys).

Lech: Kotorowski - Plich, Mowlik, Czarnecki, Strugarek - Paulewicz (46. Favano), Goliński, Marciniak (87. Lipiecki), Wilk - Łukasik (85. Bandosz), Savaneh (72. Mazgaj).