Kolarze przed sezonem

Sezon szosowy tuż-tuż. Za tydzień inauguracja w Sobótce, za dwa trzyetapowy wyścig wielkanocny w Kłomnicach. Dwie częstochowskie grupy amatorskie intensywnie przygotowują się do pierwszych startów
Kolarze Kolejarza-Jury mają już za sobą kilka obozów przygotowawczych i sporo przejechanych kilometrów. - Wszystko idzie w dobrym kierunku - mówi trener i jednocześnie wiceprezes klubu Zygmunt Różański. - Cały czas pracujemy nad przygotowaniem kondycyjnym i szybkościowym zawodników. Wydaje mi się, że do nowego sezonu będziemy dobrze przygotowani.

Działacze Kolejarza-Jury szczególnie liczą na dobre wyniki grupy orlików. Czworo z nich przygotowuje się obecnie w Hiszpanii.

- Pojechali tam bracia Jakub i Mateusz Komarowie, Krzysiek Barczyk oraz Bogusław Czarnota - dodaje Różański. - Trenują w okolicach Barcelony, gdzie mają naprawdę doskonałe warunki do startów. Pozostali nasi kolarze - pięciu zawodników i dwie zawodniczki - są na zgrupowaniu w Olsztynie.

Z Kolejarzem-Jurą pożegnał się Adam Pierzga. Ubiegłoroczny lider tej grupy w tym sezonie zdecydował się na starty we Francji. - Będzie miał tam zdecydowanie lepsze warunki finansowe - twierdzi wiceprezes Różański. - Wróci jednak do nas, kiedy będą mistrzostwa Polski i - jak nas zapewnił - będzie chciał wówczas wystartować w naszych barwach.

Amatorzy ze Scouta także nie próżnują. Po kilku tygodniach przygotowań w Częstochowie trener Tomasz Bartolewski zabrał czworo z nich na obóz do podwrocławskiej Sobótki. - Będziemy tam trenować aż do rozpoczęcia sezonu szosowego - mówi szkoleniowiec. - Sam jestem ciekawy, jak w konfrontacji ze swoimi rówieśnikami zaprezentują się Artur Nabiałek, Bolek Siębor, Marcin Bartolewski i Kamil Markowski.