Sport.pl

Świt Nowy Dwór rozpoczyna rundę wiosenną

Po 132 dniach zimowej przerwy w piątek Świt rozpocznie rundę wiosenną wyjazdowym meczem z Arką Gdynia. Faworytem spotkania będą walczący o awans do ekstraklasy gospodarze
Długa zima spowodowała nie tylko opóźnienie startu ligi, ale też "skutki uboczne" w postaci kontuzji wywołanych treningami na lodzie. Z powodu urazów w Gdyni nie zagrają Piotr Kosiorowski, Waldemar Stachowiak i Konrad Romański - piłkarze podstawowej jedenastki w okresie przygotowawczym. Wątpliwy jest także występ Jana Ciosa, który stłukł żebro podczas sobotniego treningu. Biorąc pod uwagę odejście z klubu Jakuba Warzyniaka i Adama Czerkasa, są to duże osłabienia.

Takich problemów nie ma prowadzona przez Mirosława Dragana Arka. Gdynianie w przerwie zimowej stracili swojego najlepszego gracza Rafała Murawskiego, ale kupili kilku innych dobrych graczy. Szansą dla Świtu może być to, że Arka w przerwie zimowej przestawiła się z systemu gry 3-5-2 na 4-4-2. Mecz ze Świtem będzie dla gdynian pierwszym poważnym testem nowej taktyki. Z takim zmianami różnie bywa i czasami zestawiona w nowy sposób obrona popełnia sporo błędów.

Świt musi w piątek szukać okazji do zwycięstwa, bo w następnych dwóch kolejkach ma jeszcze trudniejszych rywali - Koronę Kielce i GKS Bełchatów. Porażki w tych meczach będą oznaczały spadek do strefy barażowej. Zdobycie kilku punktów pozwoli spokojniej przygotować się do kolejnych spotkań.

ARKA - ŚWIT, Gdynia, ul. Olimpijska 5/9, piątek godz. 18. Przewidywany skład Świtu: Misztal - Pastuszka, Wysocki, Jadczak, Musuła - Misiura, Konopka, Becalik, Łowicki - Samczyk, Reginis.