Brąz dla Ryszewskiego

Dwóch płocczan wystartowało w pływackich mistrzostwach Polski Sprawni - Razem. Łukasz Cieszkowski dzielnie walczył w finałach, ale na podium stanął tylko Sławomir Ryszewski, który wywalczył brąz na 100 m st. dowolnym
Blisko stu zawodników przyjechało na 50-metrową pływalnię do Gorzowa Wielkopolskiego. Członkami reprezentacji Mazowsza byli zawodnicy ZSZ nr 6 przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Płocku. - Żeby się tam znaleźć, musieli przejść eliminacje - opowiada opiekun chłopców Grzegorz Rejner. - Wygrali zawody w Grodzisku Mazowieckim i już mogli szykować się do swoich mistrzostw.

Kraulista Sławomir Ryszewski ścigał się na dystansach 50 i 100 m. Sukcesem zakończył się ten drugi start. Setkę Ryszewski pokonał w 1.28,67 min, co dało mu brązowy medal. Łukasz Cieszkowski, specjalista od st. klasycznego, na obu dystansach (50 i 100 m) pływał w finale A, zajmując odpowiednio ósme i siódme miejsce.