Groclin gra z Odrą Wodzisław

Zwycięstwo przed tygodniem na wyjeździe pozwala piłkarzom Dyskobolii Grodzisk Wlkp. ze spokojem myśleć o dzisiejszym meczu z Odrą Wodzisław
Groclin świetnie zaczął rundę wiosenną - wszystkie trzy rozegrane mecze wygrali. Bilans bramkowy Dyskobolii to 10:2. Paradoksalnie najsłabszy wynik grodziszczanie osiągnęli w Wodzisławiu - przed tygodniem wygrali tam w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Polski "tylko" 2:1. Jako pierwsi stracili bramkę. Strzelił ją z rzutu karnego Piotr Rocki - niegdyś zawodnik Groclinu. Po przerwie gole Bartosza Ślusarskiego i Mariusza Pawlaka (z karnego) dały jednak zwycięstwo gościom.

Ten "minimalny" triumf na wyjeździe to solidna zaliczka, zwłaszcza że na rewanż do Grodziska Odra przyjechała poważnie osłabiona. W meczu z Groclinem nie zagra pierwszy bramkarz Mariusz Pawełek, który doznał kontuzji kolana w ligowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin. W bramce zastąpi go pozyskany zimą z ŁKS Łódź Witold Sabela. Na zgrupowanie kadry Macedonii przed meczem z Rumunią wyjechał z kolei Goran Popov, uważany w Wodzisławiu za największy hit transferowy od lat. Z Groclinem nie zagra też Mariusz Zganiacz, który znalazł się w reprezentacji młodzieżowej.

W zespole gospodarzy na wczorajszym przedpołudniowym treningu zabrakło kontuzjowanego Mariusza Pawlaka, niezdolny do gry jest też Pance Kumbev. O dziwo, do reprezentacji Słowacji na mecze z Estonią i Portugalią tym razem nie dostał powołania Dusan Sninsky. Słowacki obrońca razem z napastnikiem Andrejem Porazikiem mają być jednak "do dyspozycji" słowackiego selekcjonera Dusana Galicia i niewykluczone, że szkoleniowiec jeszcze po nich sięgnie. Obaj są jednak przewidziani w składzie na mecz z Odrą. Na zgrupowanie swojej reprezentacji wyjeżdża też Mołdawianin Vadim Boret, ale jego zespół gra z Norwegią dopiero w środę i piłkarz Groclinu wyjedzie z Grodziska po meczu pucharowym. Skonfliktowany z trenerem Dusanem Radolskym obrońca Radim Sablik zagrał za to już wczoraj, ale w barwach satelickiego klubu Groclinu - Obry Kościan w sparingu z reprezentacją Polski.

Szansę gry mają dostać m.in. zawodnicy, którzy do tej pory grali mało lub wcale. Bardzo prawdopodobne, że w zespole zadebiutuje np. napastnik Damian Dudziński.

Mecz w Grodzisku rozpocznie się o godz. 16.15.