Trójmiejska Liga Biznesu

Piłkarze Portu Lotniczego pokonali w meczu na szczycie Sprint i zapewnili sobie tytuł mistrzowski w futsalowej lidze Pro. W lidze koszykówki zakończyła się pierwsza runda play off

Futsal

W meczu na szczycie ligi Pro spotkały się drużyny Portu Lotniczego i Sprintu. Obie drużyny wystąpiły w najsilniejszych składach, zagrali nawet zawodnicy pauzujący ostatnio z powodu kontuzji. Do przerwy "lotnicy" prowadzili 3:1, po dwóch golach Tomasza Bronera i jednym Sebastiana Letniowskiego. Kontaktowego gola dla Sprintu zdobył Artur Supernak. Ten sam zawodnik trafił także do bramki w drugiej połowie, ale jego drużyna przegrywała już wtedy różnicą trzech goli. Czwartą bramkę dla Portu Lotniczego zdobył bowiem Tomasz Kloskowski. Minutę przed końcem meczu wynik na 5:2 ustalił Marek Cirkowski. Dzięki tej wygranej Port Lotniczy zapewnił sobie pierwsze miejsce na koniec rozgrywek.

Siatkówka

Dzisiaj rozegrany zostanie pierwszy finałowy mecz pomiędzy Europrojektem i Nordea Bank Polska. Rewanż odbędzie się podczas uroczystego finału TLB 3 kwietnia. Na razie rozstrzygnięte zostały losy pozostałych miejsce w lidze siatkarskiej. Brązowe medale zdobyła drużyna Adlexu. Ubiegłoroczny wicemistrz w meczu o trzecie miejsce pokonał zespół Banku Zachodniego WBK. Zwycięstwo Adlex zapewnił sobie wygrywając dwa pierwsze sety. W trzecim, mając wygraną w garści, grali już na luzie i przegrali 25:27. Trzecie sety decydowały o piątym miejscu, które - po pokonaniu III LO - zajął Intel i 7. miejscu, na którym - po wygranej z Wirtualną Polską - uplasowało się Centrum Techniki Okrętowej. Fatalnie zakończyli sezon siatkarze ostatniej drużyny Young Digital Poland, przegrywając w towarzyskim meczu z drużyną Sędziów 1:2. Arbitrzy przystąpili do meczu znakomicie przygotowani: mieli komplet dwunastu zawodników, w tym libero, trenera, asystenta trenera, masażystę i rzucającą się w oczy opiekę medyczna na bardzo wysokich obcasach. Po długiej rozgrzewce trener drużyny sędziowskiej przedstawił nawet komplet zaświadczeń lekarskich swoich zawodników i wszelkie niezbędne licencje.

Koszykówka

Przed tygodniem w pierwszych meczach play off o mistrzostwo przegrali wszyscy czterej faworyci. W rewanżach tylko dwóm zespołom udało się odrobić straty. Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego z nawiązką odrobiła dwupunktową stratę z pierwszego meczu z The Lock, choć jeszcze w ostatniej kwarcie wynik utrzymywał się na styku. Starty odrobiła także Arsa, sztuka ta nie udała się natomiast zawodnikom PZU Życie i C-Map Team. Pierwsi nie dali rady mającemu w swoim składzie Daniela Blumczyńskiego (32 punkty) Prokomowi Software, a drudzy - Hestii, która uczyniła duże postępy, od kiedy ma swoją własną trenerkę.

Tenis stołowy

W drugim turnieju indywidualnym w ramach rozgrywek Trójmiejskiej Ligi Biznesu o Puchar Andrzeja Grubby wzięło udział 28 zawodników. Nie zabrakło najlepszych zawodników ligi, w tym głównych kandydatów do zwycięstwa - Tomasza Jarosza z drużyny Usług Portowych oraz Tadeusza Liceau z

Elektrociepłowni Wybrzeże. W pierwszym turnieju lepszy okazał się Liceau, wygrywając w finale 3:1. Obaj zawodnicy i tym razem spotkali się w finale. Pierwszy set był bardzo zacięty. Wygrał go Jarosz 12:10. W kolejnych dwóch setach okazało się, że Jarosz zachował więcej sił i nie pozwolił wyrwać sobie zwycięstwa, wygrywając cały pojedynek 3:0. Tym samym zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej ze względu na lepszy bilans setów w pojedynkach z Liceau. Trzecie miejsce w turnieju oraz klasyfikacji generalnej zajął Robert Kowalski z Novotelu Marina.

Wyniki TLB Futsal PRO: Termika - Dryvit 4:4, Elektrociepłownie Wybrzeże - Dziennik Bałtycki 3:3, Port Lotniczy - Sprint 5:2

TABELA TLB FUTSAL PRO

Wyniki TLB FUTSAL FUN: Intel - Moeller 7:5, Algida - Young Digital Poland 6:7, Delphi - Computerland 9:2, Dr. Oetker - UPC 1:4

TABELA TLB FUTSAL FUN

Wyniki TLB Basket: Ergo Hestia - C-Map Team 56:50 (awans Hestia), Prokom Software - PZU Życie 57:40 (awans Prokom), Balticon - Arsa 62:79 (awans Arsa), The Lock - Marion Kosmetyki 52:60 (awans Marion). W półfinałach zagrają: Hestia - Arsa, Prokom - Marion

Wyniki TLB Volleyball: o 7. miejsce CTO - Wirtualna Polska 2:1; o 5. miejsce Intel - III LO 2:1; o 3. miejsce Adlex - BZ WBK 2:1