Skoki do wody. Grand Prix Polski

W piątek i sobotę na pływalni przy ul. Niepodległości odbyła się II edycja Grand Prix w skokach do wody
- Poziom imprezy oceniam jako bardzo wysoki - mówi jeden z organizatorów zawodów, działacz Częstochowskiego Ośrodka Sportów Wyczynowych Mariusz Reczulski. - Oprócz zawodników z naszego miasta, którzy wielokrotnie stawali na podium, doskonale spisali się też skoczkowie z Katowic i Rzeszowa.

Najlepszym zawodnikiem częstochowskiej ekipy był startujący w kategorii D (rocznik 1994 i młodsi) Szymon Wąsowicz. Zwyciężył on w skokach z trampoliny jednometrowej, trzymetrowej oraz z pięciometrowej wieży.

- Jeżeli talent tego chłopaka będzie się dalej tak rozwijał, ma szansę osiągnąć wiele w tej dyscyplinie, nie tylko w naszym kraju, ale i w Europie - dodaje Reczulski. - Mimo młodego wieku Szymek ma na swoim koncie już sporo sukcesów. Jest m.in. aktualnym mistrzem Czech w skokach do wody, wygrywał też zawody w Anglii i Holandii.

W tej samej kategorii wiekowej świetnie spisała się klubowa koleżanka Wąsowicza Kinga Juszczyk. Częstochowianka także wygrała trzy konkurencję (skoki z 1, 3 i 5 m).

Na uwagę zasługują też wyniki Kingi Pacanowskiej (kat. D - 2. miejsce z trampoliny jednometrowej), Sary Reczulskiej (kat. D - 2. miejsce z wieży i trampoliny trzymetrowej) oraz Piotra Suskiewicza (3. miejsce z wieży) i Pawła Spadło (kat. B - 3 miejsce z trampoliny jednometrowej i trzymetrowej).