Gwardia - AZS Opole 3:0

AZS Opole, najsłabszy zespół serii B, nie sprawił Gwardii większych problemów. Podopieczni trenera Jacka Grabowskiego pewnie wygrali 3:0
Jedynie trzeci set był w miarę wyrównany. Goście momentami utrzymywali nawet jednopunktową przewagę (14:15, 15:16, 20:21), grając nieźle blokiem. W samej końcówce jednak przy stanie 23:22 dla Gwardii, po najdłuższej wymianie w całym meczu, punkt zdobył Zając, a chwilę później ten sam zawodnik zakończył spotkanie celnym zbiciem. W pierwszym i drugim secie Gwardia była wyraźnie lepsza, choć grała dość przeciętnie. Zwykle jednak stopniowo uzyskiwała kilkupunktową przewagę, którą później tylko powiększała.

Teraz przed gwardzistami najtrudniejszy mecz z tych, które pozostały im do końca sezonu - zaległe spotkanie z Chemikiem w Bydgoszczy (23 marca). W przypadku zwycięstwa wrocławianie niemal na pewno utrzymają drugie miejsce, premiowane udziałem w barażach z dziewiątym zespołem serii A (Radlin lub Nysa). Bo raczej trudno sądzić, że stracą punkty w meczach z KPS Wołomin, AZS-em Politechniką Gliwice i Orłem Międzyrzecz. Lider tabeli - Joker Piła w przypadku wygranej w zaległym spotkaniu z Jadarem Radom powinien zapewnić sobie bezpośredni awans do serii A.

Gwardia Wrocław - AZS Opole 3:0 (25:19, 25:15, 25:23)

Gwardia: Dutkiewicz, Zając, Szczurowski, Poskrobko, Krupnik, Jarząbski, Górnik (libero) oraz Ciesielski, Leński, Gulczyński.

Pozostałe wyniki: Moderator Hajnówka - Orzeł Międzyrzecz 3:2; Skra II Bełchatów - AZS Politechnika Gliwice 3:1; BBTS Bielsko - KPS Wołomin 3:1; Chemik Bydgoszcz - GTPS Gorzów 3:0; Avia Świdnik - SPS Zduńska Wola 3:2; Joker Piła - Jadar Radom (przełożony na 6 kwietnia).